Pasākumi
Vizuāls materiāls precīzijas medicīnas forumam Rīgā

Rīgā norisināsies PMNET Forums – starptautisks Precīzijas medicīnas tīklošanās forums. Šī gada 12. un 13. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, vairāk nekā 50 ekspertu - tostarp, no Hārvarda universitātes un tādām pasaules valstīm un reģioniem kā ASV, Rietumeiropas, Skandināvijas, Izraēlas un Baltijas tiksies, lai ar biomedicīnas ekosistēmu veidotu sadarbību Precīzijas medicīnā. Foruma mērķis ir uzlabot pacientu aprūpi un rezultātus, veicinot precīzijas medicīnas attīstību un ieviešanu klīniskajā praksē. Reģistrēties vietnē https://pmnetforum.com/ aicināti veselības jomas eksperti un precīzijas medicīnas interesenti.

Divu dienu laikā noritēs padziļinātas diskusijas ar mērķi attīstīt  starptautisku sadarbību biomedicīnas jomā, kas veicinātu Latvijas ekonomisko transformāciju. Latvija sevi pozicionē kā valsts ar misiju un vietu, kurā attīstīt risinājumus globāla mēroga problēmām. Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids. Foruma laikā vadošie eksperti kopā ar Latvijas ekspertiem un pacientu organizāciju pārstāvjiem pārrunās tādas tēmas kā:

 • Vēža ģenētika un precīzijas onkoloģija
 • Funkcionālā precīzijas medicīna
 • Bērnu onkoloģija
 • Jaundzimušo skrīnings
 • Farmakoģenētika
 • Mākslīgais intelekts / Lielie dati precīzijas medicīnā
 • Pacientu iesaiste
 • Biomedicīnas stratēģijas iekļaušana precīzijas medicīnā un diagnostikas uzlabošana
 • Nacionālā genomikas infrastruktūra Skandināvijā un Baltijā
 • Speciālistu nodrošinājums medicīnā Latvijā
 • Veselības datu izmantošana, kas veicinātu precīzijas medicīnas attīstību un klīnisko ārstēšanu

Dalībai aicināti arī medicīnas tehnoloģiju industrijas pārstāvji, lai demonstrētu jaunākās inovācijas medicīnas un lielo datu jomā. Ikviens veselības jomas uzņēmums aicināts reģistrēt pieteikumu dalībai bezmaksas vietai izstāžu zālē saitē https://pmnetforum.com/pmnet-expo/.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece investīciju un enerģētikas jautājumos Laura Štrovalde: "Aicinu medicīnas jomā strādājošos jaunuzņēmumus izmantot šo iespēju un prezentēt savus produktus profesionāļu auditorijā, kura pulcēsies forumā. Precīzijas medicīnas jomā esam starp pasaules vadošajām valstīm un tā ir joma kurā varam konkurēt starptautiski. Šajā jomā ir pieejams arī valsts atbalsts zinātnes komercializācijas un citās programmās, kuras jau šobrīd sniedz taustāmu atbalstu."

Foruma uzdevums ir panākt bērniem un pieaugušajiem efektīvākas, zinātniski pamatotas ārstniecības metodes un nodrošināt veselības pakalpojumu pieejamību, t.sk. izmantojot jaunākās medicīnas tehnoloģijas. Lai to īstenotu  ir nepieciešama ārstu, zinātnieku, slimnīcu administrāciju, pacientu organizāciju, veselības aprūpes iestāžu, valsts pārvaldes darbinieku, veselības nozares uzņēmumu, globālo korporāciju un pasaules vadošo slimnīcu sadarbība.

Forumu organizē Rīgas Stradiņa universitāte, Bērnu slimnīcas fonds, Latvijas bērnu onkoloģijas fonds, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca,  Ekonomikas ministrija, Veselības ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un pacientu organizācijas - Reto slimību alianse, Onko alianse, Alianse vīriešu veselībai u.c. sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā, Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universtitāti, Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu. Forumu atbalsta Novartis, EUSA Pharma, Illumina un Roche.

Forumam var reģistrēties bez maksas un to klātienē apmeklēt tiek uzrunāti ārsti, ģenētiķi, molekulārie biologi, bioinformātiķi, zinātnieki, ģimenes ārsti, veselības aprūpes atbalsta un administratīvie darbinieki, datu zinātnieki, rezidenti, studenti, pacienti kā arī valsts institūciju pārstāvji, diplomāti un NVO.  Īpaši aicināti arī pacientu organizāciju pārstāvji.

Plašāka informācija par foruma programmu un runātājiem tīmekļvietnē: www.pmnetforum.com, kā arī sekojot sociālajos tīklos Facebook: PMNET - Precision Medicine Networking Forum un LinkedIn: Precision Medicine Networking Forum, izmantojot mirkļbirkas #MissionLatvia #PMNETforum #PMNETforum2023 #PrecisionMedicineNetwork

Pasākuma norise tiek īstenota sadarbībā  no Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta 1.2.1.2. “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai” (projekta identifikācijas numurs 1.2.1.2/16/I/001), īstenojot ERAF 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privātā sektora investīcijas P&A".