Pasākumi

27. novembrī Vīnē, Austrijā, norisinājās Pirmais Baltijas-Austrijas ekonomikas forums, iepazīstinot Austrijas uzņēmējus ar investīciju iespējām un ekonomikas vidi Baltijas valstīs, kā arī Baltijas uzņēmēju piedāvājumu Austrijas tirgum.

Atklājot ekonomikas forumu, Latvijas vēstniece Austrijā Guna Japiņa uzsvēra, ka Latvijā novembris ir īpašs mēnesis, ko dēvē arī par patriotu mēnesi, tādēļ Pirmā Baltijas-Austrijas ekonomikas foruma norise novembrī ir ļoti simboliska. Vēstniece savā uzrunā atzīmēja jau pasaulē atpazīstamos Latvijas uzņēmuma "Mikrotīkls" risinājumus kā vienu no zināmām un Latvijas uzņēmēju vidi raksturojošām inovācijām un aicināja foruma laikā iepazīties ar klātesošajiem Latvijas uzņēmēju delegācijas piedāvājumiem.  

Ar Latvijas ekonomiku klātesošos iepazīstināja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš, savukārt SIA "Latvijas Mobilais Telefons" pārstāvis Guntis Valters pastāstīja par satiksmes novērošanas sistēmas uzstādīšanu Grācas pilsētā, savukārt Latvijas uzņēmuma "WeAreDots" pārstāvis Pjotrs Bardadins (Piotr Bardadyn) kopā ar Austrijas partneri Kristiānu Štimakovicu (Christian Stimakovits) no uzņēmuma "CNS Solutions" dalījās ar savu stāstu par uzņēmumu sadarbību.

Latviju forumā pārstāvēja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja un vairāki Latvijas uzņēmēji, kuri jau darbojas vai pavisam nesen sākuši darboties Austrijas tirgū. Visplašāk bija pārstāvēta mobilitātes un transporta nozare. Pasākumā piedalījās tādi Latvijas uzņēmumi kā "Latvijas Mobilais telefons", "Intelligent systems", "WeAreDots", "Eiropas Dzelzceļa līnijas", "Phytopresso", "Move Digital", "Enter". Pasākumā bija iespēja nogaršot arī Latvijas gardumus – "Pērnes" garo čipsu plašo klāstu, "Skrīveru saldumi" konfektes, marcipānu un citus saldumus.

Inga Ulmane, LIAA pārstāvniecības Austrijā vadītāja, iezīmēja, ka stratēģiski pārstāvniecība fokusējas uz inovācijas sekmējošajām nozarēm, iepazīstinot Austrijas tirgu ar Latvijas piedāvājumu biomedicīnā, IKT, fotonikā un viedo materiālu, zināšanu ietilpīgajā bioekonomikā un viedās enerģētikas un mobilitātes risinājumos. Šobrīd lielāko interesi izrādījuši Austrijas uzņēmumi no biomedicīnas, viedās mobilitātes un IKT nozarēm, atklāj Ulmane. 

Forumu organizēja Austrijas Federālā rūpniecības un tirdzniecības kamera sadarbībā ar Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecībām Vīnē, Austrijā un LIAA pārstāvniecību Austrijā.

Ekonomikas forums bija noslēdzošais pasākums Latvijas biznesa delegācijas programmā, kas sākās jau 23. novembrī ar dalību Starptautiskajās Mobilitātes dienās un vizītēm vietējos mobilitātes, transporta un viedās pilsētas uzņēmumos, kā arī delegācijas pieņemšanu Latvijas vēstniecībā Austrijā. Latvijas pārstāvjiem bija arī lieliska iespēja apmeklēt Viestura Kairiša filmas "Janvāris" pirmizrādi Vīnes teātrī Ziemeļvalstu filmu festivāla ietvaros. Savukārt Zalcburgā delegācija tikās ar Latvijas goda konsulu Dr. Karlu Vindingu (Dr. Karl Winding) un latviešu diasporu Austrijā.

Pirmais Baltijas-Austrijas ekonomikas forums