Pasākumi

No 3. augusta līdz 17. augustam uzņēmumu vadītāji aicināti pieteikties mācībām Mini-MBA inovāciju vadības programmā. Mācību programmu īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)  sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu (RBS). Mācības komersantiem pieejamas bez maksas. Vienā grupā mācības apgūst 20 uzņēmumu vadītāji.

Mini-MBA ir pasaules biznesa augstskolās lietots programmas formāts, kas filozofijā, saturā un mācību metodēs līdzinās biznesa administrācijas maģistra (Master of Business Administration, MBA) programmām.

“Tā ir lieliska iespēja, kā profesionāli pilnveidot savas zināšanas, lai celtu uzņēmuma konkurētspēju. Par programmas kvalitāti liecina noturīgā uzņēmumu vadītāju interese. Līdz šim programmu absolvējuši jau 80 profesionāļi, tostarp no tādiem plaši zināmiem uzņēmumiem kā  Tilde, Lattelecom, MADARA Cosmetics, HansaMatrix Innovation un TELE2. Līdztekus jaunām, pasaules līmeņa biznesa zināšanām un pieredzei, ko sniedz lektori un mentori, neatsverams ieguvums šajā apmācību programmā ir arī jauno kontaktu loks, kas veidojas mācību procesā,” stāsta LIAA Inovāciju motivācijas programmas vadītāja Sarmīte Karlsone.

Mini-MBA programmas ir paredzētas uzņēmumu un organizāciju esošajiem un potenciālajiem augstākā un vidējā līmeņa vadītājiem. Tās ir būtiski īsākas, nekā augstskolu studiju programmas un ilgst aptuveni trīs mēnešus, taču ir intensīvākas nekā standarta interešu izglītības kursi.

Šā gada pavasara semestra Mini-MBA absolvents, Playoff Arena idejas autors Kristofers Ritovs: “esmu patiesi sajūsmā par šo programmu, arī sadarbība ar kursa biedriem bija izcila. Vēlētos izcelt, ka šī bija uz mūsu katra projektu un uzņēmumu balstīta programma un esmu jau uzsācis jaunu uzņēmējdarbības virzienu, kas ir “noslīpēts” šī kursa ietvaros.”

Līdzšinējos uzsaukumos uz katru mācību vietu ir bijis konkurss, tādēļ LIAA aicina rūpīgi aizpildīt pieteikumu dokumentāciju, nepieciešamības gadījumā konsultēties ar LIAA darbiniekiem. Līdzvērtīga pieteikumu vērtējuma gadījumā priekšrocība ir tiem pretendentiem, kuru pieteikums saņemts agrāk.

Jaunā uzsaukuma grupai mācības sāksies 17. septembrī un ilgs līdz 11. decembrim.  Mācības ir bezmaksas, tās vadīs izcili vietējie un ārvalstu lektori un mentori ar starptautisku akadēmisko pieredzi un ilggadīgu biznesa vadīšanas praksi starptautiskos uzņēmumos.

“RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) mērķis ir sniegt Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskas iemaņas inovāciju vadībā un attīstībā. Tāpēc Mini-MBA apmācības programmas pamatā ir studentu darbs ar inovāciju idejas projekta attīstīšanu, vienlaikus piedaloties arī lekcijās un praktiskās nodarbībās, kas ir svarīgas jaunu biznesa modeļu attīstīšanai. LIAA un RBS, kā kursa izstrādātājiem, ir svarīgi, lai uzņēmumi iegūtu speciālistus, kas var ieviest un pielietot modernas inovāciju vadības metodes,” saka Aldis Greitāns, RBS MBA programmu direktors. 

Sekmīga mācību kursa beigšanas gadījumā dalībnieki saņems mācību apguves sertifikātu, kā arī iegūs tiesības turpmāk piedalīties RBS absolventu tīkla aktivitātēs.

Plašāka informācija par atbalsta nosacījumiem un uzņēmumu vērtēšanas kritērijiem:

https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/inovaciju-motivacijas-programma/apmacibas-komersantiem

Mācības LIAA rīko projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un tās līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.