Trešdien, 17. aprīlī, ikviens interesents aicināts iepazīties ar 30 no apmācību programmas “Inovāciju Akadēmija” noslēdzošajā ciklā radītajām idejām un to autoriem  satelītpasākumā “Expo Event - Unveiling Tomorrow's Trailblazers” konferenču centrā “Fantadroms”, Rīgā, kas norisināsies tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferences “TechChill” ietvaros.

“Inovācijas akadēmijas absolventiem dalība “TechChill” satelītpasākumā sniedz vērtīgu iespēju parādīt savas inovatīvās biznesa idejas plašākai auditorijai, veidot jaunas sadarbības un pat satikt investorus. Apmācību programmā 3 gadu laikā vērtīgas zināšanas ieguvuši 443 dalībnieki un kopumā izstrādāti 110 dažādi jauni produktu vai pakalpojumu risinājumi. Priecājamies, ka liela daļa no programmas dalībniekiem aktīvi strādā ar investoriem, veiksmīgi attīsta savu biznesu, kā arī plūc laurus arī prestižos jaunuzņēmumu konkursos,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centra vadītājs Andrejs Berdņikovs.

Trešajā un arī noslēdzošajā “Inovāciju akadēmijas” ciklā radītas 50 biznesa idejas, pārstāvot tādas jomas kā izglītība, sports, līderība, biozinātne, padziļinātās tehnoloģijas un pat tiesību zinātne. “RECTO” pasākumā prezentēs bioreaktoru, kas palīdzēs pētniekiem pētīt mikroorganismu fermentāciju ātrāk un izdevīgāk. Būs iespēja satikt arī biodegradējamās kremēšanas urnas “TURN” komandu, kosmosa izpētes stimulatora “Bright Star Robotics” pārstāvjus un daudzus citus. Reģistrēties bezmaksas dalībai pasākumā var šeit.

Pasākuma programma:

  • 12.00 – 15.00 komandu prezentācijas
  • 15.00 - uzņēmumu prezentācijas līdzekļu piesaistei
  • 15.30 – 17.00 tīklošanās

LIAA Tehnoloģiju biznesa centra apmācību programma "Inovāciju akadēmija" ir 24 nedēļu ilga praktiska pirmsakcelerācijas programma, kuras mērķis ir veicināt globāli konkurētspējīgu jaunuzņēmumu izveidi. Tā ir iespēja programmas laikā strādāt ar pieredzējušiem mentoriem, lai validētu, testētu un attīstītu savus risinājumus.

“Inovāciju akadēmija” ir balstīta uz labākajām agrīnās stadijas ideju atbalsta programmām pasaulē, tostarp ņemot par piemēru Stenforda Universitātes “LEAN LaunchPad” programmu. Programmas dalībnieki izmantoja uz pierādījumiem balstītas pieejas, lai pārbaudītu savus risinājumus agrīnā stadijā, ļoti praktiskā un komandas darbu veicinošā veidā.

Šobrīd Tehnoloģiju biznesa centrs pārtop par LIAA Tehnoloģiju pārstāvniecību Rīgā. Jau pavisam drīz tiek plānots uzsaukums biznesa inkubācijas programmā, kurā paredzēts arī atbalsts prototipu izstrādei.

Programmu “Inovāciju akadēmija” ar LIAA Tehnoloģiju Biznesa centra un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu īsteno Rīgas Tehniskās Universitātes Rīgas Biznesa skola.

Savukārt jau pēc mēneša, 16. -17. maijā, Rīgā norisināsies Baltijā vērienīgākais pasākums viedās specializācijas jomās – Deep Tech Atelier -, kurā būs iespējams iepazīt arī LIAA Tehnoloģiju biznesa centra dalībnieku veiksmes stāstus, prototipus un idejas. Vairāk lasi šeit.