Pasākumi
Aizvadīts Latvijas un Luksemburgas biznesa forums

Luksemburgas lielhercoga Anrī valsts vizītes ietvaros 14. martā tika aizvadīts Latvijas un Luksemburgas biznesa forums, kurā piedalījās valstu amatpersonas, kā arī Luksemburgas un Latvijas uzņēmēji. Biznesa forumā tika pārrunātas tādas tēmas kā digitalizācija, bioekonomika, kosmosa tehnoloģiju attīstība un ilgtspēja uzņēmējdarbībā.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: “Līdzšinējās Latvijas un Luksemburgas ekonomiskās attiecības nodrošina stabilu pamatu vēl ciešākai uzņēmēju sadarbībai. Divpusējās tirdzniecības un investīciju apjomi turpina pieaugt, bet vēl ir daudz iespēju paplašināt mūsu ekonomisko sadarbību. Esam ieinteresēti palielināt tirdzniecības apjomus un investīcijas, veicināt sadarbību viedās specializācijas jomās, kā arī digitālo un zaļo tehnoloģiju nozarēs. Pirmo reizi Latvijas un Luksemburgas uzņēmēji tikās šādā formātā, lai klātienē pārrunātu jau konkrētus sadarbības formātus”.

Biznesa forumā piedalījās 25 Luksemburgas uzņēmumi, kuri pārstāv tādas nozares kā IKT, augstas pievienotās vērtības ražošana, finanšu pakalpojumi, kokrūpniecību un citas. Savukārt Latviju pārstāvēja 55 Latvijas uzņēmumi.

Latvijas un Luksemburgas biznesa forumu atklāja Luksemburgas lielhercogs Anrī, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, kā arī abu valstu ekonomikas ministri Francs Fajots (Franz Fayot) un Ilze Indriksone. Pirmā foruma daļa tika veltīta mūsdienu ekonomikas digitālajiem izaicinājumiem, ieskicējot abu valstu stratēģijas, kam sekoja paneļdiskusija par ilgtspēju digitālajā laikmetā un viedpilsētu attīstības izaicinājumiem. Savukārt otrā foruma daļa tika pārrunāta kokrūpniecības nozares attīstība, ieviešot ES “zaļo” kursu.

“Luksemburga ir Latvijai nozīmīgs sadarbības partneris, jo, tāpat kā mēs, lielu uzsvaru liek uz tādām nozarēm kā IKT, kosmosa tehnoloģijas un bioekonomika. Tiekoties ar Luksemburgas puses pārstāvjiem, runāsim par sadarbības iespējām dažādu digitālo risinājumu attīstībā “zaļās” ekonomikas laikmetā, kosmosa nozari un citām tēmām, kuras aktualizēsies foruma laikā. Augsts sadarbības potenciāls starp Latviju un Luksemburgu ir arī jaunuzņēmumu attīstībā un investīciju piesaistes jomā,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece investīciju jautājumos Laura Štrovalde. 

Dienas laikā ieplānota arī Luksemburgas lielhercoga Anrī un Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita tikšanās ar uzņēmumu “Latvijas Mobilais Telefons”, “Lightspace Technologies” un “Mikrotīkls” pārstāvjiem.

2022. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Luksemburgu bija 159,9 miljoni eiro, kas ierindoja Luksemburgu 36. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Luksemburgu bija 81,3 miljoni eiro. Salīdzinājumā ar 2021. gadu eksports ir palielinājies par 72%, bet imports ir audzis par 21%. 2022. gadā Luksemburga bija Latvijas 38. nozīmīgākais eksporta un 33. nozīmīgākais importa partneris. 2022. gadā Latvijas preču eksports uz Luksemburgu bija 35,3 miljoni eiro, kas ir par 210% vairāk nekā 2021. gadā, bet preču imports no Luksemburgas – 23,7 miljoni eiro, palielinoties par 156% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt Latvijas pakalpojumu eksports uz Luksemburgu 2022. gadā bija 46 miljoni eiro, palielinoties par 28%, bet pakalpojumu imports – 55 miljoni eiro, kas saruka par 2% salīdzinājumā ar 2021. gadu.

2022. gada beigās Luksemburgas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā bija 766 miljoni eiro, bet Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Luksemburgā bija 95 miljoni eiro. 2022. gada beigās pēc ārvalstu ieguldījumiem Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Luksemburga ierindojas 9. vietā ar kopējo ieguldījumu 279,4 miljoni eiro un 106 aktīviem uzņēmumiem.

Latvijas un Luksemburgas biznesa forums notika viesnīcā Grand Hotel Kempinski Riga. 

Latvijas - Luksemburgas biznesa forums
Datums 14. marts, 2023
Laiks10.00–16.00
Atrašanās vietaRīga, Aspāzijas bulvāris 22

Latvijas - Luksemburgas biznesa forums

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina pieteikties dalībai Latvijas - Luksemburgas biznesa forumā, kas notiks š.g…