Apakšveļas nozares izstāde Parīzē nes jaunus līgumus uzņēmējiem

No 21. līdz 23. janvārim Parīzē norisinājās starptautiskā apakšveļas nozares izstāde “Salon international de la Lingerie”, kas pulcēja vairāk kā 10 tūkstošus iepircēju un nozares profesionāļu no daudzām pasaules valstīm. Latviju izstādē pārstāvēja seši uzņēmumi.

Šī izstāde ir viens no vērienīgākajiem pasākumiem apakšveļas nozares pasaulē, tādēļ Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) organizēja nacionālo stendu, kurā piedalījās tādi Latvijas uzņēmumi kā “Flash” (zīmols – Flash You and Me), “V.O.V.A.”, “Nikol Djumon”, “V.I.P.A”, “Bogema Lingerie” un “Lally”.

Latvijas uzņēmējiem šī ir unikāla iespēja ar valsts atbalstu piedalīties izstādē, demonstrējot savu unikalitāti un piedāvājumu, kurš izceļas ar daudziem radošiem risinājumiem.

“Nav noslēpums, ka apakšveļas nozares uzņēmumi samērā daudz eksportējuši uz NVS valstīm, kas šobrīd nav tālredzīga stratēģija. Parīzes izstāde pulcē iepircējus no Rietumeiropas, Ziemeļeiropas un pat Āfrikas valstīm, potenciāli piedāvājot plašas eksporta iespējas. Esam gandarīti, ka uzņēmēji izmanto šo iespēju, tādā veidā paplašinot savu eksporta ģeogrāfiju. Apsveicama ir uzņēmumu vēlme ieguldīt jaunu materiālu un inovatīvu produktu izstrādē,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

“Rosība stendā notika no rīta līdz vakaram. Esam ieguvuši ļoti labus un kvalitatīvus kontaktus, kurus ceram attīstīt tuvākajā laikā. Esam tikušies ar saviem esošajiem partneriem, kā arī izmantojām iespēju, lai iepazītos ar jaunākajām tendencēm veļas pasaulē,” tā “Bogema Lingerie” pārstāve Svetlana Gaile.

Pozitīvi dalību izstādē novērtē arī uzņēmuma “V.O.V.A.” pārdošanas nodaļas vadītāja Marija Jurevska: “Mūsu uzņēmumam iespēja piedalīties izstādē ir ļoti svarīga, jo šādā veidā mēs varam kontaktēties ar saviem esošajiem klientiem. Esam nodibinājuši arī jaunus biznesa kontaktus, kuri nākotnē varētu nest pieaugumu mūsu eksporta apgrozījumā. Šoreiz esam ieguvuši vismaz 20 kontaktus ar līguma pazīmēm, kā arī saņēmām vairākus pasūtījumus. Klienti ir no dažādām valstīm - Francija, Senegāla, Bulgārija, Čehija, Itālija u.c.”.

Zīmola “Flash you and me” dizainere Līva Šteina uzsver, ka “Salon de la Lingerie Paris” ir viena no lielākajām veļas izstādēm pasaulē, tādēļ tajā piedalīties ir ne vien liels gods, bet arī lieliska iespēja uzrunāt jaunus partnerus, paplašināt eksporta apjomus un iedvesmoties nākamajām kolekcijām. Tā kā izstāde vairākus gadus klātienē nebija notikusi, šogad īpaši bija jūtams iepircēju izsalkums pēc jaunām vēsmām veļas modes jomā. Arī “Flash you and me” komplekti tika izvēlēti gan izstādes jaunākajai trendu zālei, gan modes skatei, ar ko ļoti lepojamies!”

Uzņēmēji pēc izstādes pauda cerību, ka nozare arī turpmāk varēs pretendēt uz valsts atbalstu un dalību starptautiska līmeņa izstādēs.