Pasākumi

No 25. līdz 29. oktobrim tiks izvadītas Latvijas dienas Korejas Republikā, kurās paralēli biznesa veicināšanas pasākumiem Seulā būs arī plaša kultūras programma, iespēja degustēt un iegādāties Latvijas produktus kā arī Latvijas sasniegumu demonstrējumi.

"Dienvidkoreja ir viens no Latvijas stratēģiskajiem partneriem gan investīciju piesaistes, gan eksporta jomā, tādēļ vēlamies attīstīt mūsu sadarbību. Šīs vizītes laikā fokusēsimies uz ūdeņraža ekosistēmas attīstību, ilgtspējīgu transporta nodrošinājumu un viedās būvniecības sektoriem. Interesi par sadarbību ar Koreju izteikušas Ventspils, Liepājas un Rīgas brīvostas, kuras kā vienu no attīstības virzieniem redz ilgtspējīga transporta sistēmas attīstību uz ūdeņraža bāzes," tā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece investīciju un enerģētikas jautājumos Laura Štrovalde, uzsverot, ka Korejas uzņēmumu piedāvātie risinājumi paver plašas sadarbības iespējas investīciju projektu jomā.

Latvijas dienas tiks atklātas 25. oktobrī ar biznesa veicināšanas pasākumiem, tiekoties ar Samsung C&T un citiem Korejas vadošajiem uzņēmumiem kā arī kultūras programmu. Latvijas dienu laikā Korejā plānots parakstīt arī saprašanās memorandu starp LIAA un Mapo rajona pārvaldi Seulā. “Ar saprašanās memorandu vēlamies nostiprināt sadarbību starp Latvijas un Korejas uzņēmumiem. Mums jau ir veiksmīgi sadarbības piemēri starp Latvijas uzņēmumu “SPH Engeneering un kompāniju “Daewoo Engineering and Construction” mākslīgā intelekta jomā vai “Latvijas finiera” sadarbība ar LNG tankkuģu būvniekiem. Šie piemēri apliecina, ka attālums starp valstīm nav šķērslis plašākai sadarbībai,” uzsver L.Štrovalde.

Bez biznesa aktivitātēm Latvijas dienas Korejā pavadīs arī plaša kultūras programma un citas aktivitātes. Pasākumos uzstāsies grupa “Tautumeitas”, Korejas mākslinieki spēlēs Latvijas komponistu skaņdarbus, bet savu grāmatu “Kiosks”, tiekoties ar lasītājiem no Korejas, prezentēs animācijas filmu autore un grāmatu ilustratore Anete Melece. Saskaņā ar Korejas izdevniecības “Mirae Media and Books” datiem šī grāmata Korejā pārdota jau 10 tūkstošos eksemplāru. Latvijas dienu Korejā programmu papildinās arī Latvijas pavāru meistarklases un produktu degustācijas , kā arī visiem interesentiem būs iespēja izbaudīt lidojumu  “Aerodium” vertikālajā vēja tunelī.

No 27. līdz 29. oktobrim savu produkciju Seulā prezentēs arī tādi Latvijas uzņēmumi kā "KALE LATVIA ORGANIC", "KARAVELA", "KarLiz", "Cannelle Bakery", "MAIZNĪCA FLORA", "LiL HOUSE", "Plūkt", "Tālava", "Radošā darbnīca LM", "Rāmkalni Nordeco", "RO STUDIO", "PĒRNES L". Uzņēmumi piedāvās gan pārtikas gan cita veida Latvijā radītus produktus un oriģināla dizaina mēbeles.

Latvijas dienas Korejā ir daļa no valsts ārējā mārketinga un šīs aktivitātes tiek īstenotas valsts tēla stratēģijas “missionLatvia” ietvaros. Latvijas starptautiskais pozicionējums “missionLatvia” ir balstīts misiju pieejā, kas ES mērogā atzīts par visveiksmīgāko veidu kā kompleksi risināt lielākos šī brīža aktuālos izaicinājumus, fokusējoties uz nozarēm, kuras ekonomikai spēj nest lielāko pievienoto vērtību.

Saskaņā ar 2023. gada sākumā veikto valsts tēla pētījumu kopumā 19% Korejas iedzīvotāju zina Latviju. Galvenās īpašības, ar ko aptaujātie Latvijas zinātāji saista mūsu valsti, ir skaista daba un pilsētvide, tūristiem draudzīga, zaļa un mežiem bagāta valsts. Papildus tūrisma nozarei visbiežāk Latvijas zinātāji Latviju asociē ar mežsaimniecības, pārtikas un kulinārijas, kā arī ar kultūras (filmu, mūzikas) nozari.

Latvija un Dienvidkoreja brīvās tirdzniecības līgumu noslēdza pirms 10 gadiem. Kopš tā laika tirdzniecības apjomi ir pieckāršojusies.

2022. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Dienvidkoreju bija 128,3 miljoni eiro. 2022. gadā Dienvidkoreja bija Latvijas 40. nozīmīgākais eksporta un 42. nozīmīgākais importa partneris. Tirdzniecības bilance bija pozitīva (17,2 miljoni eiro).