Investīcijas
Publicitātes foto

2024. gada 14. maijā svinīgi atklāta Zviedrijas uzņēmuma "Care of Sweden" jaunā medicīnisko matraču ražotne Liepājā.

Uzņēmums ražotnē ieguldījis aptuveni divus miljonus eiro.

Jau līdz šim liela daļa izejmateriālu uzņēmumam tika piegādāta no Baltijas reģiona, tostarp no uzņēmumiem Jēkabpilī, Ventspilī un Jelgavā, arī porolonu piegādā uzņēmums no Lietuvas. Tagad ražošana notiks tuvāk piegādātajiem, kas bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tika nolemts veidot ražotni Liepājā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) palīdzēja uzņēmumam atrast telpas, organizēt tikšanās un nodrošināja nepieciešamo informāciju, kas atviegloja lēmuma pieņemšanu par jaunās ražotnes projekta uzsākšanu.

Uzņēmums "Care of Sweden" ir nodibinājis meitas uzņēmumu Latvijā un noslēdzis līgumu par 3000 kvadrātmetru lielu telpu nomu Liepājas vecās ostas biznesa parkā.

Publicitātes foto

Uzņēmuma apgrozījums 2023. gadā sasniedza 21 miljonu eiro, un tas eksportē savu produkciju uz aptuveni 35 pasaules valstīm. Lielākais eksporta tirgus ir Austrālija.

Produkcijas klāstā ietilpst divu veidu matrači – medicīniski profilaktiskie matrači un elektroniski vadāmie medicīniskie matrači, kurus plānots ražot arī Latvijā. "Care of Sweden" produkcija ir domāta gulošiem pacientiem, lai palīdzētu ārstēt un novērst izgulējumu rašanos.