Atvērta pieteikšanās apmācībām “How to Startup”

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar “TechHub Riga” izsludina pieteikšanos uz “How to Startup” apmācību programmu, kas norisināsies jau trešo gadu. Apmācību mērķis ir sekmēt jaunuzņēmumu rašanos un attīstību, projektu agrīnas uzsākšanas stadijā, sniedzot biznesa ideju autoriem nepieciešamās zināšanas un nozares ekspertu kontaktus projektu sagatavošanai un finansējuma piesaistei. Apmācību ilgtermiņa mērķis ir veidot Latviju kā starptautiski atzītu vietu, kur pastāv un attīstās zinātniskos pētījumos balstīti jaunuzņēmumi, kas spēj piesaistīt augsto tehnoloģiju industriju pārstāvju uzmanību.

Jaunuzņēmumu apmācības norisināsies no 29. augusta līdz 16. oktobrim. Programma sastāv no sešām sesijām, kas norisinās attālināti ZOOM platformā, apmācības tiek organizētas angļu valodā. Šo sešu sesiju garumā programmas dalībnieki apgūst dažādas ar jaunuzņēmumu izveidi saistītas zināšanas, kas notiek pieredzējušu, starptautisku mentoru vadībā. Padziļinātai zināšanu apguvei mentori uzdod mājasdarbus. Mājasdarbus pārbauda programmas vadītājs, kurš rūpējas par veiksmīgu programmas norisi un dalībnieku koordināciju visā programmas garumā, kā arī veic iepazīšanās un check-in zvanus. Programmas noslēgumā dalībniekiem ir iespēja apgūt prezentācijas prasmes un tās pierādīt pitch konkursā, kurā iespējams iegūt partnerorganizāciju nodrošinātās balvas.

Kā atzīst viens no 2021. gada apmācību absolventiem “Ja kāds man jautātu, kur tu sāki justies kā uzņēmējs, es teiktu: “How to Startup”! Pirms tam tas viss bija noslēpumains. Es šo iesaku cilvēkiem, kuri baidās no izaicinājumiem, kas viņus sagaida, jo šīs apmācības iekļauj visus nepieciešamos soļus un palīdz sākt darbu!”

“Apmācībās ir lielisks veids kā ne tikai iegūt jaunas zināšanas par inovatīva biznesa radīšanu, bet arī sastapt un iepazīties ar brīnišķīgiem mentoriem, kuri neatsaka sava viedā padoma. Iesaku izmantot šo iespēju,” tā par apmācībām saka projekta vadītāja Biruta Elīza Kirmuška, LIAA Jaunuzņēmumu nodaļas vadošā eksperte.

Plašāka informācija par “How to Startup” apmācību programmu un pieteikuma anketa: https://www.startup-school.eu

LIAA Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas viens no mērķiem ir veicināt jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā, lai sekmētu pētniecību, kā arī inovatīvu ideju, produktu vai procesu izmantošanu saimnieciskajā darbībā. Lasi vairāk šeit: www.startuplatvia.eu

TechHub Riga ir jaunuzņēmumu kopiena, kas izmantojot dažādas programmas un pasākumus, stiprina esošo tehnoloģiju ekosistēmu un palīdz jaunuzņēmumu dibinātājiem. Plašāka informācija par “TechHub Riga” darbību: https://www.techhubriga.org