Vizīte Latvijas vēstniecībā Norvēģijā

Oslo inovāciju nedēļā (Oslo Innovation week) no 26. līdz 29. septembrim Latviju pārstāvēja 10 uzņēmumi, kā arī pārstāvji no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA). Dalības mērķis bija uzlabot sadarbību starp Latviju un Norvēģiju tādās jomās kā zaļās inovācijas, dzīves kvalitāti atbalstošās tehnoloģijas  un informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT).

“Oslo Inovāciju nedēļa gadu gaitā ir kļuvusi par fantastisku tikšanos vietu jaunuzņēmumiem, dažādu globālo uzņēmumu pārstāvjiem, valstu organizācijām un investoriem. Pasākums šogad pulcēja vairāk nekā 25 tūkstošus apmeklētāju. Mūsu mērķis kopā ar partneri “Innovation Norway” bija sadarbības stiprināšana starp inovatīviem Latvijas un Norvēģijas uzņēmumiem. Norvēģijā īpašs akcents tiek likts tieši uz zaļajām inovācijām, kuru ieviešana šobrīd ir aktuāla arī Latvijā, tādā veidā ceļot mūsu uzņēmumu konkurētspēju attīstītāko pasaules valstu tirgos,” uzsver Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Norvēģijā vadītāja Evita Nedzvecka.

Katru gadu Oslo inovāciju nedēļa piesaista vairāk nekā 20 tūkstošus dalībnieku no visas pasaules. Oslo inovāciju nedēļa ir arēna, lai veicinātu darbības un domas rosinošas idejas drosmīgām un jaunām inovācijām. Tā ir sadarbības platforma, kurā iespējams satikt un iegūt pieredzi no vadošajiem nozaru uzņēmējiem, investoriem un citiem ar uzņēmējdarbības jomu saistītajiem speciālistiem. Oslo inovāciju nedēļa ir lieliska iniciatīva uzņēmumiem, kur sadarboties un satikties ar uzņēmumu izaugsmes speciālistiem, meklējot jaunus attīstības virzienus.

Šogad Oslo inovācijas nedēļas ietvaros norisinājās 76 dažādi pasākumi, kurus organizēja vairāk nekā 150 pasākumi partneri, kā arī šajos pasākumos uzstājās vairāk nekā 300 runātāju. Kā viens Oslo inovāciju nedēļas lielākajiem pasākumiem ir jauno biznesa ideju prezentācija (100 pitches). Šī platforma savieno veiksmīgus agrīnās stadijas jaunuzņēmumus ar investoriem. Šogad uz prezentācijām pieteicās 270 uzņēmumi no 34 dažādām valstīm.

Oslo inovāciju nedēļā piedalījās arī 10 Latvijas uzņēmumi – SIA “BeTRITON”, SIA “Hyper”, SIA “Stapes”, SIA “SUBmerge Baltic”, SIA “KO TU ELPO”, SIA “Adventum Tech”, SIA “AWAE”, SIA “PILOT Automotive Labs Europe”, SIA “MIHAĻ GROUP”, un SIA “Httpool Latvia”. Latvijas uzņēmumi piedalījās semināros, meistarklasēs un tīklošanās pasākumos, kuros ieguva noderīgas zināšanas un jaunus kontaktus.

LIAA kā Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Bizness un Inovācijas” pārstāvis sadarbībā ar donorvalsts programmas partneri “Innovation Norway” organizēja tīklošanās pasākumu 27. septembrī. Šajā pasākumā pulcējās vairāk nekā 150 uzņēmēji, pētniecības institūti un investori no Norvēģijas, Latvijas, Bulgārijas, Horvātijas, Grieķijas, Rumānijas un Polijas. Pasākumā trīs Latvijas uzņēmumi SIA “BeTRITON”, SIA “Stapes” un SIA “KO TU ELPO” sniedza prezentācijas par saviem risinājumiem potenciālajiem sadarbības partneriem un investoriem. Visiem Latvijas dalībniekiem bija iespēja piedalīties kontaktbiržās, veidojot jaunus biznesa kontaktus.

28. septembrī Latvijas delegācija viesojās Latvijas vēstniecībā Norvēģijā. Šīs vizītes laikā, Latvijas uzņēmumiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas vēstnieku Norvēģijā Mārtiņu Klīvi. Uzņēmumiem bija iespēja iepazīstināt ar savu uzņēmumu, kā arī pārrunāt iespējas, kā vēstniecība var palīdzēt uzņēmējiem uzsākt darbību Norvēģijas un Skandināvijas tirgū. Oslo inovāciju nedēļa noslēdzās ar “DNB NXT” samitu, kurā piedalījās arī Latvijas delegācijas pārstāvji. Šis samits ir vadošā inovāciju, izaugsmes un investīciju arēna, kā arī platformā investoru, uzņēmēju un korporatīvo uzņēmumu tīkla izveidei.