Divpusējās sadarbības veicināšanas iniciatīvās iegūti 182 jauni kontakti

Viens no Norvēgijas grantu programmas “Uzņēmējdarbības attīstība, Inovācijas un MVU” mērķiem ir stiprināt divpusējo ekonomisko sadarbību starp Norvēģiju un Latviju. Divpusējā sadarbība starp abām valstīm tiek attīstīta tādās jomās kā zaļās inovācijas, dzīves kvalitāti atbalstošas tehnoloģijas, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Sadarbības rezultātā Latvijas uzņēmumiem izdevies nodibināt vērtīgus kontaktus ar potenciālajiem investoriem un augstas kvalifikācijas profesionāļiem no Norvēģijas, tādā veidā stiprinot mūsu uzņēmumu konkurētspēju. Ar programmas atbalstu 2022. gadā tika noorganizētas četras iniciatīvas, tostarp zilās ekonomikas un kosmosa tehnoloģiju jomā.

Pasākumos, kuri norisinājās Rīgā, Oslo, Atēnās, Andojā, Trumsē un Bodo, piedalījās 60 Latvijas uzņēmēji. Kopumā tika sniegtas 49 prezentācijas potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī notika 54 īpaši organizētas tikšanās starp Latvijas un Norvēģijas uzņēmējiem.

Īstenoto aktivitāšu rezultātā iegūti 182 jauni biznesa kontakti, izveidotas 11 sadarbības, tai skaitā, noslēgts viens sadarbības līgums un iegūtas plašas zināšanas par Norvēģijas inovāciju ekosistēmu.

Divpusējā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas uzņēmējiem turpināsies arī 2023. gadā. Viens no pasākumiem, kurā piedalīsies uzņēmēji no Norvēģijas, būs konference “Deep Tech Atelier 2023”, kas norisināsies 21. aprīlī Rīgā. 

Iniciatīvas tiek īstenotas Norvēģijas finanšu instrumenta Divpusējās sadarbības fonda ietvaros. Tās organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar partneriem no programmas “Innovation Norway”.