tbc

18. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centrā "The Moon" notika seminārs "Inovācijas sociālajai ietekmei," ko kopīgi organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju Biznesa centrs un sociālo inovāciju platforma "NewDoor".

Šis pasākums vienkopus pulcēja uzņēmējus, tehnoloģiju entuziastus, sociālās jomas un ekoloģijas ekspertus un citus interesentus, lai kopā diskutētu par to, kā tehnoloģijas var pozitīvi ietekmēt sabiedrību.

Pasākuma programma ietvēra iedvesmojošas lekcijas, ko lasīja vairāki eksperti un uzņēmēji, daloties savā pieredzē un atziņās par tehnoloģiju ietekmi uz sabiedrību. Notika arī paneļdiskusija, kurā piedalījās vadošie uzņēmēji un zinātnieki, izsakot savas domas par tehnoloģiju pozitīvo ietekmi.

LIAA Tehnoloģiju biznesa centra vadītājs Andrejs Berdņikovs uzsvēra: “Tehnoloģijas un sociālā uzņēmējdarbība var būt savstarpēji saistītas daudzos un dažādos veidos, un to attiecības ir strauji attīstījušās līdz ar ētisko, ekoloģisko un sociālo jautājumu nozīmes pieaugumu inovāciju sektorā”. Šīm attiecībām arī tika veltīts seminārs, kurā uzņēmēji un eksperti dalījās ar savu pieredzi un zināšanām.

Viens no galvenajiem diskusijas tematiem bija kā tehnoloģijas var kalpot sabiedrības labā, īpaši nolūkā veicināt ilgtspējīgas inovācijas un sociālo attīstību. Diskusijas laikā tika uzsvērta tehnoloģiju loma klimata pārmaiņu risināšanā, uzņēmējdarbības ētikas maiņā un jauniešu motivēšanā uzsākt ilgtspējīgu biznesu.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties praktiskā darba grupās, kurās tika apspriestas uzņēmēju, investoru, akadēmiskās vides un valsts un pašvaldības iestāžu atbalsta un sadarbības iespējas tehnoloģiju attīstības jomā, lai kopīgi radītu sociālo ietekmi. Pasākuma turpinājumā notika neformāla tīklošana un kontaktu dibināšana.

Diāna Lapkisa, "NewDoor" līdzdibinātāja un vadītāja, uzsvēra: “Šādi pasākumi ir svarīgi, lai veicinātu tehnoloģiju izmantošanu sabiedrības labā un piedāvātu platformu domubiedru un uzņēmēju mijiedarbībai.”

Pasākuma organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem, un viņi ir apņēmušies turpināt sociālo inovāciju veicināšanu un tehnoloģiju izmantošanu Latvijas sabiedrības labā.

Pasākums tika īstenots pateicoties Norway grants atbalstam.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Lai saņemtu plašāku informāciju par gaidāmajiem pasākumiem un aktualitātēm, lūdzu, apmeklējiet "NewDoor" mājaslapu: NewDoor.lv.

Jautājumu gadījumā, laipni aicināti sazināties ar Diānu Lapkis, Sociālo inovāciju platformas “NewDoor” direktori, diana.lapkis@newdoor.lv, tel. nr. 28311737.