Pasākumi

18. septembrī no pl. 16.00–19.30 RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās "The Moon" norisināsies seminārs "Inovācijas sociālajai ietekmei", kuru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju Biznesa centrs (TBC) kopā ar Sociālo inovāciju platformu “NewDoor”.

“Ar šo pasākumu vēlamies izcelt sociālo inovāciju nozīmību kopējās labklājības celšanā, jo pārsvarā par inovācijām tehnoloģiju jomā runājam labi pelnošu uzņēmumu kontekstā, kuri izstrādājuši kādus jaunus produktus, lai gan patiesībā daudzu inovāciju mērķis ir uzlabot indivīdu un kopienu vispārējo dzīves kvalitāti. Inovācijas var nodrošināt labākus veselības aprūpes pakalpojumus, pieejamākus mājokļus, labākas izglītības iespējas un plašāku piekļuvi pirmās nepieciešamības precēm, kas veicina sabiedrības labklājību.” Uzsver LIAA Tehnoloģiju biznesa centra vadītājs Andrejs Berdņikovs.

Pasākuma mērķis ir popularizēt ilgtspējīgu sociālo inovāciju attīstību Latvijā, kas var sniegt ieguldījumu kopējās sabiedrības labklājības līmeņa celšanā. Gaidīsim uzņēmējdarbības un tehnoloģiju inovāciju praktiķus, kā arī pašvaldību, zinātnisko institūciju pārstāvji, studenti un citi interesenti.

Semināra programma ietver sociālo un vides attīstības ekspertu lekcijas, uzņēmēju paneļdiskusijas un praktiskas darbnīcas. Uzņēmēji paneļdiskusijā dalīsies ar praktisko pieredzi, savukārt darbnīcās būs iespējams izspēlēt scenārijus, kas ievieš tehnoloģiju, uzņēmējdarbības, sociālo inovāciju un investīciju labās prakses pozitīvu pārmaiņu un inovāciju radīšanai.

Zinātņietilpīgo un citu modernu tehnoloģisko inovāciju izmantošana ir priekšnosacījums jebkura veida ilgtspējīgu inovāciju radīšanai, arī sociālo inovāciju, kas veicina vides un labklājības izaugsmi. Šajā strauji augošajā pasaulē tehnoloģijas sniedz cerību uz labāku nākotni, mainot tradicionālās uzņēmējdarbības, komunikācijas un vides attīstības robežas, kā arī palīdz risināt būtiskas globālās problēmas. Tehnoloģijas nav pašmērķis, bet gan līdzeklis, kas var veicināt pārmaiņas. Mākslīgā intelekta, biotehnoloģiju, kosmosa tehnoloģiju, atjaunīgās enerģijas un blokķēdes risinājumu straujā attīstība ir pavērusi iespējas arvien radošākā veidā risināt dažādus sociālos un vides jautājumus, uzlabot dzīves kvalitāti, radīt jaunus biznesa modeļus. Tehnoloģiju inovācijas potenciāli var mazināt nevienlīdzību sabiedrībā, paplašinot līdzdalības iespējas. Piemēram, pat tik pierasta lieta kā mobilie banku pakalpojumi sniedz daudz papildus iespēju cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai ierobežotu mobilitāti. Atrodoties mājās iespējams saņemt gan pārtikas piegādes, gan dažādus sociālos pakalpojumus. Tas ceļ dzīves kvalitātes līmeni. Savukārt atjaunīgās enerģijas tehnoloģijas cīnās pret klimata pārmaiņām, kā arī palīdz samazināt elektroenerģijas cenas un veicina zaļākas pilsētvides attīstību.

Tomēr tehnoloģisko inovāciju izmantošana sociālās ietekmes veicināšanai prasa arī ētisko un kultūrvērtību ievērošanu, tāpēc ne vienmēr visas inovācijas var pieņemt ar atvērtām rokām. Tāpēc pasaulē aktualizējas arī diskusijas par to, kā nodrošināt, ka inovācijas ir ētiskas, iekļaujošas nevis izslēdzošas no sabiedrības, nav diskriminējošas pret dzimumu, vecumu, nacionalitāti un citiem principiem.

Reģistrācijas anketa ir šeit: https://ej.uz/registrācija. Pieteikšanās līdz 14. septembrim, ieskaitot.

Pasākums tiek īstenots pateicoties programmas Norway grants atbalstam.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Pilna pasākuma programma pieejama šeit: "Inovācijas sociālajai ietekmei"

Papildus informācija: Diāna Lapkis, Sociālo inovāciju platformas “NewDoor” direktore, diana.lapkis@newdoor.lv, tel. nr. 28311737.