Foto - Valsts kanceleja. LIAA direktors XV Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos Minesotā

Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētki ASV, Minesotā, kas norisinās no 29. jūnija līdz 3. jūlijam, ir iespēja veicināt arī ASV un Latvijas ekonomisko sadarbību.

“Kultūras pasākumos tradicionāli pulcējas sabiedriski aktīvi, uzņēmīgi, kā arī biznesā veiksmīgi cilvēki. Kultūras norises sniedz iespēju veidot kontaktus ar šiem cilvēkiem, lai tālāk tos attīstītu ekonomiskās sadarbības un investīciju piesaistes virzienā. Arī XV Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki Minesotā ir šāds pasākums, kas sniedz iespēju uzrunāt auditoriju potenciālai ekonomiskai sadarbībai,” skaidro Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

Pirms dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerta 29. jūnijā notika biznesa pieņemšana, kurā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un LIAA direktors Kaspars Rožkalns prezentēja Latviju kā “vārtus uz Eiropas Savienību” ASV investoriem. Latvija tika izcelta kā daudzpusīga, digitāli attīstīta, inovatīva, kā arī izmaksu ziņā pievilcīga valsts. Tāpat tika uzsvērts, ka Latvijas mērķis ir kļūt par līdzsvarotu inovāciju centru.

Prioritārie sektori nākotnes investīcijām Latvijā ir biomedicīna, bioekonomika, viedā enerģētika, viedie materiāli un fotonika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, viedo pilsētu attīstība.

Tika uzsvērti Latvijas uzņēmumu līdzšinējie veiksmes stāsti, piemēram, Exonicus traumu simulators, kuru jau izmanto ASV armijā, kā arī UAV Factory izgatavotie droni, Aerodium un citi.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns tikās arī ar ASV Medical Alley Association pārstāvjiem. Organizācija tiek uzskatīta par Silikona ielejas līdzinieci veselības aprūpes jomā. Tāpat notika tikšanās ar veselības aprūpes līdera, uzņēmuma Medtronic, pārstāvjiem.

Savukārt 30. jūnijā LIAA direktors Kaspars Rožkalns iepazīstināja ar jaunizveidoto LIAA valsts tēla Vēstnešu programmu, kuras mērķis ir iesaistīt latviešu diasporu ārvalstīs Latvijas tēla veidošanā un mūsu valsts, kā pievilcīga investīciju galamērķa, popularizēšanā.

Programmas prezentācijā piedalījās Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga un Amerikas Latviešu Apvienības valdes priekšsēdis Mārtiņš Andersons, kuri uzsvēra diasporas milzīgo lomu Latvijas attiecību veidošanā ar ārvalstīm ekonomikā, politikā, kultūrā un izglītībā. Katrs latvietis ārvalstīs ir Latvijas vēstnieks pasaulē, tāpēc jo svarīgi ir veidot vēstnešu programmu, kura palīdzētu šo attiecību stiprināšanā.

LIAA ģenerāldirektors iepazīstināja klātesošos ar uz misijām vērstajiem Latvijas tēla veidošanas principiem un sadarbības modeļiem ar diasporu.

Pagaidu pieteikšanās vēstnešu programmai notiek caur LIAA lapu, taču pēc lapas latvia.eu izstrādes, tā kļūs par centrālo vēstnešu programmas vietni. Pieteikšanās Vēstnešu programmai tika uzsākta jau iepriekš, tādēļ īpaši tika atzīmēts pirmais pieteikumu iesniegušais vēstnesis - Juris Bunķis, kurš piedalījās projekta prezentācijā.

Pasākumu apmeklēja pārsvarā gados jauni diasporas pārstāvji, kuri aktīvi darbojas diasporas jauniešu organizācijās, un LIAA direktors atbildēja arī uz jautājumiem par biznesa uzsākšanas iespējām Latvijā.

Kļūt par vēstnesi aicināts ikviens Latvijas piederīgais ārvalstīs, kuram ir interese par Latvijas kultūras, politikas un ekonomikas procesiem. Tie varēs būt uzņēmējdarbības un citu jomu profesionāļi ar pieredzi procesu vadībā un ar nozares kontaktu un sadarbības partneru tīklu savā mītnes zemē. Tāpat vēstneša lomu tiks aicināti uzņemties starptautiski atpazīstami radošie un biznesa profesionāļi, kuri iesaistās Latvijas vārda popularizēšanā.

Vēstnešu programmas centrā būs vietne latvia.eu, kurā tiks ievietoti vienoti komunikācijas materiāli par Latviju, kā arī tiks apkopoti Latvijas veiksmes stāsti. Tajā tiks popularizēti LIAA īstenotie projekti, kuros aicināta iesaistīties diaspora, kā arī tajā jebkurš var pieteikties kļūt par vienu no vēstnešiem.

Galerija

Foto: Valsts kanceleja

Video