Investīcijas
Ilustratīvs attēls

Strauji attīstoties viedās enerģētikas nozarei, Latvijā darbību sāk Francijas sauszemes vēja turbīnu pamatņu projektēšanas uzņēmums “CTE Wind International”.

“Šis ir nozīmīgs notikums visai nozarei, ņemot vērā to, ka Latvijā un reģionā kopumā strauji attīstās atjaunīgās enerģētikas projekti. “CTE Wind International” strādā ar vēja enerģijas projektiem visā pasaulē. Pieņemtais lēmums dos uzņēmumam iespēju aktīvāk piedalīties vēja parku projektos Latvijā un citās Baltijas jūras reģiona valstīs, sekmēs sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem, stiprinās vietējo ekosistēmu, kā arī veicinās pakalpojumu eksportu. Viennozīmīgi šo saredzam kā iespēju Latvijā bāzētajiem speciālistiem gūt starptautisku pieredzi strādājot visā pasaulē” saka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Investīciju piesaistes nodaļas vadītājs Vilis Zinkevičs.

Uzņēmumam “CTE Wind International” Rīgā būs jau astotais birojs ārpus Francijas. Uzņēmumam ir biroji Polijā, Spānijā, Portugālē, ASV, Austrālijā, Brazīlijā, Vjetnamā un Francijā un tas ir aktīvs pavisam 76 valstīs.

Projektēšanas un konsultāciju uzņēmums specializējas sauszemes vēja turbīnu pamatņu projektēšanā, kas prasa specifiskas zināšanas un pieeju. Vēja turbīnas pamatne tiek projektēta ņemot vērā grunts un citas ģeoloģiskās īpatnības. Tas ir būtiski, jo, piemēram, pamatnei nosēžoties tikai par dažiem centimetriem būtiski mainās turbīnas efektivitāte. Atbilstoši projektēta un izbūvēta pamatne paaugstina gan vēja turbīnas efektivitāti, gan tās darbības ilgumu, kā arī ietekmē CO2 emisiju apjomu.

Latvijas vietu vēja enerģētikas nozarē šomēnes iezīmēs arī konference “Wind Works”, kas 25.aprīlī norisināsies Rīgā. Konference “Wind Works” tiek organizēta jau ceturto reizi un tā ir lielākais šāda veida pasākums Baltijas jūras reģionā.

Šogad pasākumā tiks īpaši pievērsta uzmanība dažādu nozaru sinerģijai un vērienīgajām zaļās enerģijas attīstības iespējām Baltijas un Ziemeļvalstīs. Plašāk par konferenci lasiet šeit: https://www.windworks.lv/ .

Viļa Zinkeviča foto

Vilis Zinkevičs

Investīciju piesaistes nodaļas vadītājs - biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija
vilis.zinkevics [at] liaa.gov.lv