2021. gada beigās pēc ieguldījumiem Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Norvēģija ierindojas 9. vietā ar kopējo ieguldījumu apjomu 327 miljoni eiro. Šie līdzekļi kopumā ieguldīti 252 Latvijā reģistrētos uzņēmumos.

Pēdējo 18 mēnešu laikā Latvijā darbu uzsāka Norvēgijas kompānijas Norwegian biznesa pakalpojumu centrs un tehnoloģiju uzņēmums TRY Dig, bet šogad par savas darbības paplašināšanu Baltijas virzienā paziņoja viens no vadošajiem Ziemeļeiropas konsultāciju uzņēmumiem Rud Pedersen, iegādājoties kapitāldaļas Latvijā bāzētajā stratēģiskās komunikācijas aģentūrā VA Communications un interešu pārstāvības birojā VA Government.

“Investīciju piesaistes jomā mūsu prioritāte ir tehnoloģiski ietilpīgu nozaru attīstība kā arī starptautisko biznesa pakalpojumu centru ienākšana Latvijā. Norvēģijas ekonomika pēdējos gados ir demonstrējusi stabilu attīstību un uzņēmumi meklē iespējas paplašināties. Latvija šajā ziņā spēj nodrošināt visus nepieciešamos apstākļus, tādēļ investīciju piesaistes jomā Norvēģijas tirgū saskatām lielu potenciālu,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

Kopumā šobrīd Latvijā strādā jau astoņi ar Norvēģijas kapitālu saistīti biznesa pakalpojumu centri Atea Global Services, Circle K biznesa centrs, DNB servisa centrs, Tietoevry, Visma Labs, Webhelp, Norwegian, Zalaris HR Services. Šogad šiem uzņēmumiem pievienojās arī Rud Pedersen.

“Starptautiskajos biznesa centros ar Norvēģijas kapitālu jau šobrīd strādā vairāk nekā trīs tūkstoši darbinieku un vidējais atalgojums šajos uzņēmumos pārsniedz divus tūkstošus eiro. Norvēģijas uzņēmumi no Latvijas saviem klientiem visā pasaulē nodrošina IT, grāmatvedības, finanšu, personālvadības, loģistikas un citus pakalpojumus,” stāsta LIAA pārstāvniecības Norvēģijā vadītāja Evita Nedzvecka, piebilstot, ka šobrīd ir veiktas labas iestrādnes, lai tuvākajā laikā vēl vairāki Norvēģijas uzņēmumi paziņotu par savas darbības uzsākšanu Latvijā.

Jau panākta vienošanās, ka no 27. līdz 29. aprīlim Rīgā notiekošajā Baltijā lielākajā jaunuzņēmumu konferencē TechChill 2022 piedalīsies plaša Norvēģijas uzņēmēju delegācija no Oslo. Tā būs lieliska iespēja jaunu kontaktu dibināšanai un investīciju piesaistei jaunuzņēmumiem. Jāuzsver, ka tikai Oslo pilsētā šobrīd darbojas aptuveni 50 dažādi akseleratori, klāsteri un inkubatori, kuri orientējas uz jaunuzņēmumu ekosistēmu, kas pēdējo gadu laikā rezultējies piecu vienradžu jeb miljarda vērtu uzņēmumu veidolā.    

Šogad Latvijā  ienākušā Rud Pedersen Group izpilddirektors un prezidents Mortens Ruds Pedersens uzsver: “Ņemot vērā mūsu spēcīgo Ziemeļvalstu mantojumu, paplašināšanās Baltijas valstīs ir loģisks solis, un mēs esam priecīgi, ka tagad varam darboties visās trīs valstīs. Mūsu klienti meklē integrētus risinājumus, tāpēc esam gandarīti, ka tagad varēsim nodrošināt labāko piedāvājumu reģionā. Uzņēmumus VA Communications un VA Government ir izveidojuši uzņēmēji, kuri vēlējās mest izaicinājumu nozarei, tieši tāpat kā mēs”.

 

Par Rud Pedersen Group

Rud Pedersen Group 2002. gadā Gēteborgā, Zviedrijā, dibināja Mortens Ruds Pedersens. Kopš dibināšanas Rud Pedersen Group izaugusi par vienu no lielākajiem interešu pārstāvības un stratēģiskās komunikācijas konsultāciju uzņēmumiem Eiropā ar vairāk nekā 350 darbiniekiem 12 birojos 11 valstīs — Stokholmā, Briselē, Londonā, Berlīnē, Kopenhāgenā, Varšavā, Oslo, Gēteborgā, Helsinkos, Tallinā, Viļņā un tagad arī Rīgā. 2020. gadā Rud Pedersen Group iegādājās 20 % Lietuvas lielākās komunikācijas aģentūras Fabula kapitāldaļu. Zīmoli Rud Pedersen Public Affairs, King Street, Welcom un RP People ir daļa no Rud Pedersen Group.