norway

Ar daudzveidīgu uzņēmējiem, investoriem un citiem interesentiem paredzētu programmu Latvijā ir noslēgusies Norvēģijas kultūras un biznesa nedēļa, kuras ietvaros notika divpadsmit plaši apmeklēti pasākumi ar mērķi stiprināt Latvijas un Norvēģijas bilaterālo sadarbību ekonomikā, kultūrā un izglītībā.

Norvēģijas kultūras un biznesa nedēļa noslēdzās 17. maijā līdz ar Pasaules čempionāta hokejā spēli starp abu valstu komandām un Norvēģijas Konstitūcijas dienas svinībām Rīgā. Šo nedēļu organizēja Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā (NCCL) sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un vairākiem NCCL biedru uzņēmumiem.

“Investīciju piesaistes jomā Norvēģija ir starp 10 lielākajiem investoriem Latvijā, bet 2022. gadā Norvēģija kopā ar Vāciju bija pirmajā vietā pēc Latvijai piesaistīto investīciju projektu skaita (6). Savukārt eksportā Norvēģija ir viens no visstraujāk augošajiem Latvijas tirgiem ar pozitīvu tirgus bilanci – 2022. gadā eksporta kopapjoms uz Norvēģiju bija 631,9 miljoni eiro, uzrādot 33% pieaugumu salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Augstu novērtējam mūsu norvēģu partnerus un to, ka Latviju kā galamērķi ir izvēlējusies virkne starptautiski vadošu Norvēģijas uzņēmumu – Linstow, Orkla, Visma, DNB Service Centre, Norwegian Air, Cirkle K, Atea Global Services, Livonia Print, Møller Baltic Import un daudzi citi. Tas ir skaidrs signāls, ka Latvijā ir pievilcīga investīciju vide, kas spēj nodrošināt visus nepieciešamos apstākļus uzņēmumiem, kuri meklē paplašināšanās iespējas,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Kopumā ar Norvēģijas kapitālu Latvijā darbojas ap 250 Norvēģijas uzņēmumu, nodrošinot vairāk nekā 6000 darbavietu.

“Valstiskā ziņā maijs ir ļoti īpašs mēnesis gan Latvijai, gan Norvēģijai. Katru gadu 17. maijā Norvēģija un norvēģi visā pasaulē krāšņi atzīmē Konstitūcijas dienas svinības. Pirmo reizi Latvijā nedēļas garumā tika organizēta tik plaša kultūras un biznesa programma, kurā kopumā no abām valstīm piedalījās tuvu pie 1000 dalībnieku, tai skaitā uzņēmēji un augstākā līmeņa vadītāji, esošie un potenciālie Norvēģijas investori Latvijā, kā arī ar kultūras un izglītības jomu saistīti cilvēki. Augstā līdzdalība apliecina ne vien abu valstu ciešās ekonomiskās saiknes, bet arī interesi par vēl plašākām sadarbības iespējām investīcijās, eksportā, kultūrā un citās abām valstīm svarīgās jomās. Vēlos pateikt īpašu paldies visiem NCCL biedriem un sadarbības partneriem – Norvēģijas vēstniecībai Latvijā un LIAA – par ciešo sadarbību pasākumu organizēšanā, kā arī visiem pasākumu apmeklētājiem un atbalstītājiem,” stāsta NCCL izpilddirektore Ilze Garoza.

Norvēģijas kultūras un biznesa nedēļa norisinājās no 10. līdz 17. maijam. Tās ietvaros, iesaistot Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā biedrus un ciešākos sadarbības partnerus, sadarbībā ar DNB Latvijas filiāli noritēja prāta spēles par Latvijas un Norvēģijas ekonomisko sadarbību, Norvēģijas vēstniecības organizēti norvēģu filmu seansi un iepazīšanās ar Norvēģijas māksliniekiem, kā arī bezmaksas norvēģu valodas stunda, ko nodrošināja “Valodu māja”. Tāpat tika organizēta virkne investoriem un uzņēmējiem paredzētu aktivitāšu, tai skaitā tikšanās ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi un kopīgas Norvēģijas Konstitūcijas dienas svinības 17. maijā un vebinārs par norvēģu biznesa kultūru, kas ir pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=rVBPJevhVP0

Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā (NCCL) ir 2007. gadā dibināta nevalstiska organizācija, kuras mērķi ir stiprināt Norvēģijas un Latvijas ekonomisko sadarbību, sekmēt zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī veicināt atklātu, atbildīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijā. NCCL ir viena no lielākajām tirdzniecības kamerām Latvijā, apvienojot ap 100 uzņēmumus

Papildu informācijai:

Ilze Garoza

NCCL izpilddirektore

Tālrunis: +371 29906600

E-pasts: ilze.garoza@nccl.lv

https://www.nccl.lv/