Pasākumi
Misija Jūra 2030

Eiropas vadošā 5G ekosistēmas foruma “5G Techritory” Partneru dienas ietvaros, 2021. gada 25. novembrī plkst. 15.30, notiks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkots pasākums “Misija Jūra 2030: tās digitālais dvīnis”, kurā auditoriju iepazīstinās ar vērienīgā projekta mērķiem un sasniedzamajiem rezultātiem.

Pasākumā LIAA pārstāvis, misijas “Jūra 2030” projekta vadītājs Jānis Nīgals stāstīs par misijas pieeju Latvijas valsts attīstībā un tās tēla veidošanā, un diskutēs ar ekspertiem par tās galveno ideju un mērķiem, savukārt 5G eksperts un foruma “5G Techritory” programmas vadītājs Mariuss Nikolā (Marios Nicolaou) iepazīstinās ar Baltijas jūras digitālā dvīņa projektu, kas ir būtiska misijas “Jūra 2030” sastāvdaļa.

Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē, un, lai radītu jaunas iespējas tās atjaunošanai, reģiona iedzīvotāju labklājības celšanai un valstu izaugsmes veicināšanai, Baltijas jūras digitālā dvīņa radīšanā iesaistīs visdažādāko nozaru pārstāvjus un starptautiskos partnerus.

“Šodien katrai valstij un sabiedrībai būtu jāuzņemas kāda misija, kas vērsta ne tikai uz valsts iedzīvotāju labklājības vairošanu, bet ar krietni plašāku globālu ietekmi. Latvija starptautiski ir iestājusies par tīra ūdens pieejamību katram pasaules iedzīvotājam, bet, lai to nodrošinātu, ir jāsāk ar piesārņotākās un apdraudētākās jūras pasaulē – Baltijas jūras atjaunošanu tās dabiskajā stāvoklī. Baltijas jūras digitālais dvīnis būs nozīmīgs pienesums misijas “Jūra 2030” īstenošanai, lai ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību identificētu, modelētu un uzraudzītu jūras ekosistēmu. Mūsu mērķis ir veicināt sadarbību starp nozarēm, ieviest jaunus risinājumus, kas vienlaikus radīs ekonomisko izaugsmi un nodrošinās jūras dabisku atjaunošanos. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens, kas vēlas uzzināt vairāk par misiju “Jūra 2030”, vēlas kļūt par sadarbības partneri un iesaistīties misijas īstenošanā – tai skaitā zinātnieki, uzņēmēji, politikas veidotāji, sabiedrības pārstāvji un citi interesenti,” saka J.Nīgals.

“Baltijas jūras stāsts nav tikai par jūru, bet par valstīm, pilsētām, uzņēmējiem un sabiedrībām, kas atrodas un mājo tās piekrastē. Nereti ikdienas steigā iedzīvotāji un uzņēmēji neaizdomājas, kādu ietekmi uz vidi, tajā skaitā Baltijas jūru, atstāj viņu ikdienas paradumi un komercdarbība. Baltijas jūras digitālais dvīnis ar datos balstītu informāciju vizuāli krāšņi parādīs, kā zemē izmests izsmēķis vai loģistikas ķēde ietekmē jūras dabisko ekosistēmu. Mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi ir milzīgs resurss, kas līdz šim ļoti kompleksu problēmu risināšanu var padarīt daudz ātrāku un veiksmīgāku. Digitālais dvīnis būs nozīmīgs atbalsts lēmumu pieņēmējiem, lai īstenotu atbildīgu un uz nākotni vērstu politiku, kas mazinātu ietekmi uz jūru, vienlaikus veicinot ekonomisko izaugsmi,” uzsver “5G Techritory” programmas direktors Neils Kalniņš.

Virkne pētījumu liecina par Baltijas jūras kritisko situāciju, tomēr līdz šim reģiona valstu rīcība nav bijusi pietiekami ietekmīga, tāpēc Baltijas jūras digitālā dvīņa radīšanā tiks iesaistīti visdažādāko nozaru pārstāvji no visa Baltijas jūras reģiona, kā arī starptautiskie tehnoloģiju uzņēmumumi, piemēram, “TietoEVRY”, “CGI”, “Microsoft”, un Latvijas eksperti no “LMT”, “DATI Group”, RTU, LU u.c.

Pasākums notiks angļu valodā un būs vērojams tiešsaistē “5G Techritory” platformā. Pasākumam nepieciešama iepriekšēja reģistrācija -  www.5GTechritory.com. 

Reģistrācija mediju pārstāvjiem pieejama šeit: https://www.5gtechritory.com/media/.

Par “5G Techritory”

“5G Techritory” ir Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums, ko jau ceturto gadu organizē VAS “Elektroniskie sakari” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU). Foruma stratēģiskais partneris ir “LMT” un to atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ziemeļvalstu Ministru padome, Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Rīgas dome, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, uzņēmumi “MikroTik” un “SAF Tehnika”.

“5G Techritory” veido platformu 5G tehnoloģiju sekmīgai attīstībai un komercializācijai, ar mērķi sekmēt Eiropas ekonomisko konkurētspēju un izaugsmi. Forums pulcē viedokļu līderus, korporāciju vadītājus, zinātniekus un politikas veidotājus no visas pasaules. 2020. gada forumā piedalījās vairāk nekā 2050 dalībnieku no 107 valstīm un 202 augsta līmeņa runātāji no 32 valstīm.

Pasākums saņēmis trīs starptautiskus apbalvojumus - divas “Amber Event Award” balvas (“GrandPrix” un labākais 2020. gada tiešsaistes pasākums) un prestižo “Virtual Events Institute Virtual & Hybrid Conference” apbalvojumu.

Foruma mediju partneri - “Delfi”, “Dienas Bizness”, “Latvijas Radio”, “LETA”, “nozare.lv”, “Labsoflatvia”.