Latvijas uzņēmums “Forte Pro” paraksta investīciju līgumu ar “SAMSUNG”

2022. gada 21. decembrī Rīgā Forta PRO un SAMSUNG C&T paziņoja par aizvadītā gada nozīmīgo investīciju pasākumu Latvijā. Latvijas vadošais industriālais ražotājs Forta PRO un Dienvidkorejas uzņēmums SAMSUNG C&T apvienoja spēkus, lai kļūtu par pasaules vadošo moduļu konstrukciju uzņēmumu, iezīmējot vērienīgus attīstības plānus gan Latvijā, gan ārvalstīs.

“Šis ir piemērs kā globālā līmenī salīdzinoši neliels uzņēmums var veidot veiksmīgu sadarbību ar pasaules līmeņa tirgus spēlētājiem. “Forta Pro” sadarbība ar “Samsung” noteikti pavērs plašākas iespējas arī citiem uzņēmumiem,” tā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Nesenais investīciju un biznesa sadarbības lēmums ir abu uzņēmumu ilgtermiņa un uzticības pilnā darba rezultāts. Šīs sadarbības galvenais mērķis ir paplašināt un attīstīt moduļu būvniecības tehnoloģijas. Tas ir nozīmīgs solis, lai apvienotu abu uzņēmumu uzkrātās zināšanas un pieredzi, kas var mainīt ierasto būvniecības pieeju Latvijā un ārpus tās robežām. Apvienojot abu uzņēmumu eksporta plūsmas, būs iespējams būtiski palielināt ražošanas apjomus Latvijā, paaugstināt eksportētās produkcijas pievienoto vērtību un paplašināt uzņēmumu starptautisko mērogu. Šāda uzņēmējdarbības paplašināšana būtiski ietekmēs jaunu darbavietu radīšanu Latvijā, tehnoloģiju izmantošanas pieredzi un zināšanu apmaiņu, kā arī būvniecības procesu automatizāciju, un kalpos kā svarīgs signāls starptautiskajai investoru sabiedrībai.

Abu uzņēmumu darbības paplašināšana visā pasaulē būs vēl nebijis notikums vietējā būvniecības tirgū. Uzņēmumi plāno atvērt moduļu konstrukciju ražotnes un nodrošināt to darbību visā pasaulē, kas palielinās augstas pievienotās vērtības uz zināšanām balstītas produkcijas pieejamību pasaules būvniecības tirgos.

Labās prakses pārņemšana tehnoloģiju pielietojuma jomā no tik progresīva partnera ir unikāla Latvijas rūpnieciskajā vidē un ļaus izmantot jaunāko pasaules tehnoloģiju sniegtās iespējas. Forta PRO plāno attīstīt esošos kā arī strādāt pie jauniem inovatīviem produktiem, kas veicinās Latvijas būvniecības nozares attīstību.

SAMSUNG C&T Engineering & Construction Group nodarbojas ar mājokļu, biroju, rūpniecisko ēku, infrastruktūras un spēkstaciju būvniecību ar kopējo apgrozījumu 10 miljardi ASV dolāru (2021. gadā) un nodarbina 5 500 darbiniekus. SAMSUNG C&T ir iespaidīgs realizēto projektu apjoms visā pasaulē, no kuriem ievērojamākie projekti ir debesskrāpji, tostarp 828 metrus augstais Halīfa tornis Dubaijā un Petronas dvīņu torņi Malaizijā. Daži no ievērojamākajiem civilajiem projektiem ir Mērsijas upes tilts Apvienotajā Karalistē, Rijāda metro Saūda Arābijā un Pusanas osta Dienvidkorejā.

Forta PRO ir Latvijā bāzēts moduļu konstrukciju uzņēmums, kas galvenokārt fokusējas uz eksporta tirgiem un specializējas lielizmēra augstceltņu moduļu ēku būvniecībā, kam ir ražotnes Jelgavā un Ventspilī un kas nodarbina 400 darbinieku. Forta PRO realizētie projekti ir saņēmuši apbalvojumus un atzinību par izcilību vairākos starptautiski atzītos būvniecības nozares konkursos.

“Forte Pro” paraksta investīciju līgumu ar “SAMSUNG”