Aizvadītajā nedēļā, 7. un 8. novembrī, Briselē norisinājās samits “Future of Emerging Europe 2023”, kurš noslēdzās ar “Emerging Europe Awards” apbalvošanas ceremoniju, godinot reģiona izcilākos projektus, organizācijas, uzņēmumus un iniciatīvas.

Nominācijā “Gada investīciju veicināšanas aģentūra” (“Investment Promotion Agency”) no 23 nacionālajām aģentūrām, kas popularizē savas valstis kā pievilcīgu ārvalstu tiešo investīciju galamērķi,  3.vietu saņēma Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja uzsvēra, ka šādi apbalvojumi un starptautiskais novērtējums liecina, ka esam pamanīti un spējam konkurēt starptautiski. “Balva ir kā papildus atzinība par paveikto, investīciju piesaistē, jaunuzņēmumiem labvēlīgas vides attīstībā un valsts tēla pozicionējumā,” tā I.Strupkāja.

Nominācijā “Gada pasaules čempions” (“Global Champion of the Year”) 3. vietu saņēma Latvijā bāzētā aviokompānija “SmartLynx” par savlaicīgiem un veiksmīgiem lēmumiem Covid-19 pandēmijas laikā. Šajā kategorijā varēja piedalīties uzņēmumi no Centrāleiropas un Austrumeiropas, kas 2022. gadā sāka vai nostiprināja darbību ārpus reģiona.

Savukārt balvu “Nākotnes veidotāji” (“Architects of tomorrow”) saņēma Latvijas sociālā uzņēmēja Diāna Lapkis par vizionāru spēcināšanu, veicinot sociālo uzņēmējdarbību un inovācijas. Balvai tika izvēlētas kopumā 28 personas, kas veicina labākas rītdienas veidošanu reģionam dažādās jomās.