Aizdevumi ar kapitāla atlaidi eksportējošiem komersantiem lielo investīciju projektu atbalstam, 3. kārta

Saistībā ar pieaugošo interesi līdz 2. aprīlim pagarināts pieteikšanās termiņš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un finanšu institūcijas ALTUM kopīgi īstenotajai programmai "Lielo investīciju aizdevums ar kapitāla atlaidi".

"Lielo investīciju programma piedāvā iespēju uzņēmējiem realizēt liela apjoma investīciju projektus un piesaistīt valsts atbalstu līdz pat 10 miljoniem eiro. Šī programma ir pieejama kā vietējā kapitāla uzņēmumiem, tā arī ārvalstu investoriem. Daļa no LIAA uzrunātajiem ārvalstu investoriem savu gala lēmumu par ienākšanu Latvijā pieņems tieši balstoties uz šīs atbalsta programmas rezultātiem," stāsta LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem, kuri plāno veikt vismaz 10 miljonu eiro investīcijas ražošanas uzsākšanā, paplašināšanā un efektivizācijā. Kad projekts īstenots un sasniegti rezultāti, tiek dzēsta daļa no projekta īstenošanai ņemtā aizdevuma.

Kopējais programmas 3. kārtā pieejamais finansējums ir 70 miljoni eiro. Kapitāla atlaide var segt līdz 30% no projekta attiecināmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 10 miljonus eiro.

Atbalsta programmas mērķis ir sniegt uzņēmumiem atbalstu, lai tie īstenotu dzīvotspējīgus projektus, kas veicina attīstību, konkurētspēju, eksporta apjoma palielināšanu, kā arī jaunu iekārtu un tehnoloģisko procesu ieviešanu. Tāpat programmas mērķis ir attīstīt produktus ar augstāku pievienoto vērtību un kopumā palielināt Latvijas eksporta apjomu. 

Programmu īsteno LIAA sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM. Pieteikumus uzņēmējiem jāiesniedz gan LIAA https://business.gov.lv, gan ALTUM https://mans.altum.lv

Projektiem ir pieejams ALTUM papildaizdevums līdz 30 miljoniem eiro. Projektu var finansēt gan sadarbībā ar banku, gan tikai ar ALTUM.

Līdz šim atbalsta programmas ietvaros ALTUM pieņēmis 13 pozitīvus lēmumus par atbalsta piešķiršanu, kuru kopējā summa pārsniedz 279 miljonus eiro, un pieteiktās kapitāla atlaides apjoms ir 75 miljoni eiro. Apstiprinātie investīciju projekti tiks īstenoti Pierīgā, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē, aptverot tādas nozares kā kokapstrāde, mēbeļu ražošana, farmaceitisko vielu ražošana, stikla šķiedra un šķiedru cementu izstrādājumu ražošana.