Pasākumi

Eksporta un inovācijas balvai (EIB) četrās nominācijās šogad pieteicies rekordliels uzņēmumu skaits – 133. Tas ir ļoti atzīstams rādītājs un liecina par Latvijas uzņēmumu spēju adaptēties pandēmijas laikam un turpināt izaugsmi. Salīdzinājumam – 2019. gadā vēl pirms pandēmijas, kad pēdējo reizi notika konkurss, tika saņemti 117 pieteikumi. Konkursu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, eksportētāju asociāciju “Red Jackets” un finanšu institūciju “Altum”. Uzņēmumu apbalvošanas ceremonija, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, notiks 16. decembrī, Hanzas peronā. Savu dalību balvas pasniegšanā apstiprinājis Valsts prezidents Egils Levits, tradicionāli uzņemoties konkursa patrona lomu.

Visvairāk pieteikumus uzņēmēji iesnieguši nominācijā “Eksportspējīgākais komersants”, kur dalībai konkursā pieteikušies 46 uzņēmumi. Savukārt nominācijā “Uz zināšanām balstīta inovācija” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” saņemti attiecīgi 32 un 30 komersantu pieteikumi, bet nominācijā “Eksporta jaunpienācējs” – 25 pieteikumi.

“No iesniegtajiem pieteikumiem varam secināt, ka uz EIB šogad pretendēs dažādu nozaru uzņēmumi, sākot no plaši zināmiem ražotājiem līdz strauji augošiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kuri gada laikā spējuši vairākas reizes kāpināt savu apgrozījumu. Atsevišķi uzņēmumi izmantojuši pandēmijas laiku, lai pielāgotu savu produkciju aktuālajam tirgus pieprasījumam, bet citi attīstījuši digitālos pārdošanas kanālus un nostiprinājušies jaunos eksporta tirgos. Tādēļ konkursa žūrijai priekšā ir sarežģītas izvēles, lai noteiktu labākos no labākajiem,” secina LIAA direktors un konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Rožkalns.

To uzņēmumu pārstāvji, kuri pēc konkursa žūrijas vērtējuma tiks izvirzīti konkursa otrajai kārtai, tiks aicināti attālinātā prezentācijā plašāk pastāstīt par uzņēmuma sasniegumiem un turpmākajiem mērķiem.

Konkursā balvas tiks piešķirtas četrās nominācijās: "Eksportspējīgākais komersants", "Eksporta jaunpienācējs "Uzlecošā zvaigzne"", "Uz zināšanām balstīta inovācija" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts". Tāpat tiks pasniegti arī īpaši apbalvojumi tādās kategorijās kā "Eksporta čempions" un "Inovācijas čempions", bet “Altum” apbalvošanas ceremonijas laikā pasniegs balvu “Drošākajam eksportētājam”.

Nominācijā “Eksporta jaunpienācējs” žūrijā piedalīsies un savus apbalvojumus piešķirs arī Latvijas eksportētāju asociācija "The Red Jackets", tādā veidā turpinot pirms astoņiem gadiem aizsākto tradīciju, kad pirmo reizi tika organizēts jauno eksportētāju konkurss "Rising stars".

Konkursu “Eksporta un inovācijas balva 2021” LIAA kopā ar Ekonomikas ministriju rīko jau 16. gadu, lai godinātu Latvijas veiksmīgākos uzņēmumus.

Vairāk par konkursu var uzzināt šeit: https://eib.liaa.gov.lv/konkursanti-2021/