Plaša Latvijas uzņēmēju delegācija pavada Valsts prezidentu Egilu Levitu vizītē uz Izraēlu

No 28. līdz 30. novembrim valsts vizītē uz Izraēlu Valsts prezidentu Egilu Levitu pavadīs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā uzņēmēju delegācija 55 cilvēku sastāvā. Valsts vizītes ietvaros uzņēmēji apmeklēs dažādas nozaru asociācijas, tiksies ar līdzšinējiem un potenciālajiem biznesa partneriem, kā arī piedalīsies Izraēlas un Latvijas biznesa forumā. Vizītes laikā plānots oficiāli atklāt arī LIAA pārstāvniecību Izraēlā.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: “Attīstīts eksports un starptautiskā sadarbība ir plaukstošas ekonomikas pamatā. Latvijai un Izraēlai, neskatoties uz attālumu abu valstu starpā, ir daudz kopīgā gan vēsturiskās pieredzes ziņā, gan iedzīvotāju raksturā. Radošums, inovatīva pieeja un mentālā izturība vieno gan Latvijas, gan Izraēlas iedzīvotājus. Tas ir lielisks pamats sadarbības pilnveidei. Vizītes mērķis ir atvest uz Latviju jaunu sadarbības partneru kontaktus mūsu uzņēmējiem un investīciju iespējas valstij.”

Vizītes pirmajā dienā, 28. novembrī, uzņēmējiem būs iespēja viesoties Izraēlas “Silīcija ielejā”, apmeklēt kompānijas “Google” mītni Telavivā, Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūtu (“EIT Hub Israel”) un Izraēlas ražotāju asociāciju.

Savukārt 29. novembrī tiks aizvadīts Latvijas un Izraēlas biznesa forums, kuru atklās Valsts prezidents Egils Levits un Izraēlas Tūrisma ministrs Yoel Razvozov.

Biznesa foruma laikā tiks parakstīti sadarbības līgumi starp “Sheba” medicīnas centru un Rīgas Stradiņa Universitāti, starp “Schneider” Bērnu medicīnas centru un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, starp “Share Zedek” medicīnas centru un Latvijas Universitāti, bet akadēmiskās sadarbības līgums tiks parakstīts starp Telavivas “Sourasky” medicīnas centru un Latvijas Universitāti.

Tāpat biznesa forumā tiks prezentēts valstu piedāvājums un aizvadītas divas paneļdiskusijas. Par precīzās medicīnas datu infrastruktūras izveidi Latvijā un Izraēlā, kā arī abpusēji izdevīgu sadarbības modeļu izveidi tehnoloģiju pārneses projektiem.

“Izraēlu pasaulē atpazīst kā jaunuzņēmumu nāciju. Viņiem ir sava “Silīcija ieleja”, kas ir viens no pasaulē nozīmīgākajiem progresīvo tehnoloģiju centriem. Te ir pārstāvētas lielākā daļa pasaules vadošo tehnoloģiju kompāniju, kuras pārpērk perspektīvākos jaunuzņēmumus. Tirgus ir pārsātināts, tādēļ redzam iespēju veiksmīgai partnerībai gan investīciju piesaistē, gan sadarbībai starp zinātniskajām institūcijām,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Prezidenta vizītes laikā oficiāli tiks atklāta arī LIAA pārstāvniecība Izraēlā. Pārstāvniecību vadīs Irina Rubinčika, kura uzkrājusi nozīmīgu pieredzi, strādājot ASV vēstniecībā Rīgā, vadot starpvalstu militārās sadarbības projektus starp Latviju un ASV, kā arī konsultējot Latvijas uzņēmējus par ieiešanu Izraēlas tirgū. “Galvenā prioritāte, vadot pārstāvniecību, būs stiprināt Latvijas un Izraēlas uzņēmēju saiknes, attīstot kopīgus investīciju, eksporta un pētniecības projektus,” tā I.Rubinčika, piebilstot, ka vislielāko sadarbības potenciālu saskata tehnoloģiju pārnesē tādās jomās kā biotehnoloģijas, medicīna un finanšu tehnoloģijas.

2021. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Izraēlu bija 79,4 miljoni eiro, bet kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Izraēlu bija 54,5 miljoni eiro. 2022. gada trīs ceturkšņos Latvijas preču eksports uz Izraēlu bija 60 miljoni eiro, kas palielinājies par 74%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Nozīmīgākas eksporta preces ir koksne (29%) un tās izstrādājumi, pārtika (15%), kā arī optiskās ierīces un aparāti (13%). Savukārt pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Izraēla ierindojas 21. vietā ar kopējo investīciju apjomu 39,9 miljoni eiro un 275 aktīviem uzņēmumiem.

Datums 27.–30. novembris, 2022
LaiksVisu dienu
Atrašanās vietaIzraēla

Latvijas uzņēmēju dalība Valsts prezidenta Egila Levita kunga un Andras Levites kundzes Valsts vizītē Izraēlā 2022. gada 27.-30. novembrī

Aicinām Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Valsts prezidenta Egila Levita kunga un Andras Levites kundzes…