ilustratīvais foto

No 8.-12.aprīlim Otavā viesojas 13 Rīgas Biznesa Skolas EMBA studenti, kā arī divi pasniedzēji Daiga Ērgle un Kaspars Rožkalns. Sadarbībā ar Otavas Universitātes, Telfer Biznesa Skolu, studentiem, kuri Latvijā ir dažādu nozaru profesionāļi un uzņēmēji, tika izveidota nedēļu gara mācību programma. Otavas Universitāte kopā ar Bufalo Universitāti īsi pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kopā ar Rīgas Tehnisko Universitāti līdz-dibinātāja Rīgas Biznesa skolu (RBS).

Pēc vairāk kā 20 gadu pārtraukuma kopš RBS dibināšanas studenti viesojās un piedalījās mācībās Otavā. Liels nopelns šai iespējai bija Dr. Dainai Mazutei, latviešu izcelsmes profesore Telfer Biznesa Skolā, kura kopā ar kolēģiem Telfer EMBA programmā palīdzēja sagatavot un vadīt nedēļas mācību un pieredzes apmaiņas programmu par tēmu starptautiskā uzņēmējdarbība un paplašināšanās starptautiskos tirgos. Daina jau vairākus gadus darbojs RBS konsultatīvā padomē, bet šī bija pirmā iespēja cieši sadarboties ar RBS EMBA studentiem. Dr. Mazute minēja: "Biju gandarīta pavadīt nedēļu ar izciliem EMBA studentiem kuri ļoti nopietni un cītigi izmantoja šo mācību iespēju.’’

Studentiem bija lieliska iespēja noklausīties Kanādā pazīstamu profesoru un ekspertu lekcijas, apmeklēt vienu no lielākajiem inovāciju centriem Ziemeļamerikā Kanata North, viesoties uzņēmumā Giatec,  kurš ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kurš ievieš radikālas pārmaiņas betona ražošanas nozarē, kā arī studentiem bija iespējas tīkloties ar Telfer Biznesa Skolas EMBA absolventiem. Tāpat viesiem bija iespēja tikties Latvijas Vēstnieku Kanādā  Kasparu Ozoliņu, LIAA Pārstāvniecības Vadītaju Kanādā Ilzi Lācgalvi, LNAK pārstāvjiem Sarmu Merdian un Jāni Lielāmeru, kā arī ar otavieti Pēteri Braunu un Telfer  godalgoto profesoru Francois Doutriaux, kuri pastāstīja par Rīgas Biznesa Skolas pirmsākumiem. Programmā arī bija ieplānots lieliskas izklaides, kā arī kopīgas pusdienas un vakariņas.

‘’Šī bija izcili bagātinoša pieredze un EMBA programmas augstākais punkts mūsu studentiem. Daina Mazute, Jami Manion, kā arī citi Telfer School of Management kolēģi šīs vizītes programmas sagatavošanā ieguldījuši fantastisku darbu, lai 13 Latvijas uzņēmumu un darbības pamatfunkciju vadītājiem būtu iespēja gan vienlaikus iegūt padziļinātas zināšanas, gan praksē stiprināt savas starptautiskās uzņēmējdarbības vadības  prasmes, gan satikt ļoti interesantus cilvēkus. Ticam, ka šīs tikšanās rezultēsies jaunos sadarbības projektos un biznesa idejās’’ Daiga Ērgle, RBS.

Pateicoties sadarbībai ar LIAA Kanādas Pārstāvniecības vadītāju Ilzi Lācgalvi un Aerones Ziemeļamerikas Reģiona Direktori Grētu Krūmiņu, studentiem bija iespējas pielietot iegūtās zināšanas izstrādājot Kanādas tirgus apgūšanas stratēģiju Latvijas pazīstamā robotikas inovāciju uzņēmuma Aerones. Šī ir pirmā reize, kad Otavas universitātes EMBA programmas ietvaros piedalījās Latvijas uzņēmums. Aerones jau vairākus gadus aktīvi darbojas Kanādas tirgū un sniedz pakalpojumus Kanādas vēju parku operatoriem Ontario un Kvebekā. Ņemot vērā, ka Kanādā vēja turbīnu skaits turpinās pieaugt vidēji par 11% gadā, tas paver plašas iespējas Aerones paplašināt savu darbību Kanādā. Pateicoties tam, ka Aerones komanda piedalījās CanREA Operations Summit 2024 Albertā, Grētai Krūmiņai bija iespēja noklausīties student prezentācijas un ieteikumus Kanādā. ''Mani ļoti priecē redzēt sadarbību starp Latvijas un ārzemju skolām un organizācijām, jo uzskatu, ka jebkura pieredze ārpus Latvijas robežām ir tā vērta. Tieši tāpēc ne mirkli neminstinājāmies un labprāt piedalījāmies šajā projektā, kā rezultātā ieguvām lietderīgu informāciju un dažādas stratēģijas, lai īstenotu Aerones veiksmes stāstu arī Kanādā! Paldies dalībniekiem un organizatoriem par projekta īstenošanu'' Grēta Krūmiņa.