spotlight

Otrdien, 30. maijā plkst. 19.00 atklās vebināru ciklu "Mini Spotlight", kurā tiks diskutēts par biznesa iespējām Latvijā un eksporta potenciālu, kā arī iepazīstināts ar Latvijas uzņēmumu veiksmes stāstiem Amerikas tirgū, veicinot Latvijas starptautisko atpazīstamību un ekonomisko sadarbību ar ASV.

“Mini Spotlight” ir tiešsaistes semināru cikls, kura ietvaros Amerikas latviešu kopienas un ASV biznesa vides pārstāvji tiks iepazīstināti ar Latvijas uzņēmumu pieredzi sadarbībā ar klientiem un partneriem ASV, kā arī tiks prezentēti uzņēmumu produkti un piedāvājums ASV auditorijai, veicinot jaunu klientu piesaisti un ekonomisko sadarbību starp Latviju un ASV.

Cikls "Mini Spotlight" sastāv no 10 vebināriem, kuru norise plānota 2023. un 2024. gadā. Tos rīko sasaistē ar biznesa konferenci "Spotlight Latvia”, kas š.g. 21.–22. septembrī notiks Bostonā, ASV, pulcējot ar biomedicīnas, tehnoloģiju un izglītības nozarēm saistītos uzņēmējus un sadarbības partnerus. "Mini Spotlight" organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Latvijas-Amerikas Tirdzniecības kamera (LACC) un Latvijas eksportētāju asociācija "The Red Jackets".

“Mini Spotlight” klausītājiem būs iespēja arī uzzināt vairāk par Latvijas starptautisko pozicionējumu –

Mission Latvia. Tas ir stāsts par mūsu cilvēkiem ar misijas apziņu –  talantīgiem, radošiem un gataviem rast risinājumu vissarežģītākajās situācijās. Būtiska loma šajā stāstā ir ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem, kurus aicinām pievienoties Mission Latvia vēstnešu kopienai.

Pirmo vebināru atklās un svinīgos ievadvārdus teiks Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga un LIAA pārstāvniecības ASV vadītājs Toms Zvidriņš. Savukārt uz apaļā galda diskusiju pulcēsies "SAF Tehnika" valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, "MikroTik" valdes priekšsēdētājs Džons Tallijs (John Tully) un "Azeron" valdes loceklis Jānis Kūlbārdis. Diskusijas laikā dalībnieki dalīsies ar pieredzes stāstiem par uzņēmumu gaitām ASV tirgū, to sākumu, kā arī eksporta veicināšanas laikā gūtajām atziņām. Vebināra noslēgumā dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus arī tiešsaistē un pārrunāt sadarbības iespējas.

LACC valdes priekšsēdētājs Lauris Lambergs: “Mums ir patiesi liels prieks uzsākt šo vebināru ciklu, kas ievadīs arī šī gada “Spotlight Latvia” konferenci, kura pulcēs plašu Latvijas uzņēmumu un valsts amatpersonu loku, lai aktualizētu Latvijas uzņēmumu sasniegumus un iespējas sadarboties ar ASV uzņēmumiem. Mēs esam pārliecināti, ka Latvijas uzņēmējiem ir inovatīvi produkti un pakalpojumi, kuriem plašais ASV tirgus ir iespējām bagāts.”

LIAA pārstāvniecības ASV vadītājs Toms Zvidriņš: “Latvijas uzņēmēji no dažādām ar tehnoloģijām saistītām nozarēm pasaulē sevi jau ir parādījuši kā ļoti kompetentus un spējīgus ražotājus un pakalpojumu sniedzējus.  “Mini Spotlight“ vebināru cikls ir vēl viena lieliska iespēja šiem vadošajiem uzņēmumiem sasniegt potenciālos klientus, partnerus un biznesa auditoriju Amerikā. Mēs ceram, ka šī iniciatīva sniegs jaunas sadarbības iespējas abu valstu uzņēmējiem un informēs skatītājus ASV par Latvijas veiksmes stāstiem."

Pirmais "Mini Spotlight" tiešraides vebinārs būs skatāms Zoom platformā, bet pēc tiešraides – speciāli izveidotā Youtube kontā. Piesakies "Mini Spotlight" vebināram šeit.

Papildu informācija:

Līva Stūrmane

Latvijas Eksportētāju asociācijas

 "The Red Jackets" izpilddirektore

+371 29265627

liva@theredjackets.lv