Pasākumi

Latvijas uzņēmumi, kuri dibināti pēdējo desmit gadu laikā, vēl līdz 19. janvārim var izmantot iespēju un pieteikties Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (EWC – Entrepreneurship World Cup) naciaonālajam finālam, kas Latvijā norisināsies jau trešo reizi. Latvijas nacionālā fināla pieci finālisti saņems bezmaksas apmācības pieredzējušu profesionāļu vadībā, kā arī iespēju piedalīties EWC rīkotā akseleratorā un apmainīties ar pieredzi ar citiem uzņēmumiem no visas pasaules. Latvijas fināla uzvarētājs galvenajā balvā iegūs iespēju aizstāvēt savu biznesa ideju EWC globālajā finālā Rijādā, Saūda Arābijā un cīnīties par balvu fondu 1 miljona ASV dolāru apmērā, kā arī papildu investīciju iespējām un atbalstu uzņēmuma globālai izaugsmei.

Latvijas Pasaules Uzņēmējdarbības kausa nacionālais fināls norisināsies martā un arī šogad tiks organizēts skatītāju balsojums, kura uzvarētājs saņems īpašu skatītāju simpātiju balvu. 

Līdz 19. janvārim ikviens uzņēmums, kas ir reģistrēts un dibināts Latvijā, sākot no 2014. gada, ir aicināts iesniegt savu pieteikumu angļu valodā platformā www.genglobal.org/ewc/apply. Februārī vidū tiks izziņoti 1. atlases kārtas rezultāti, atklājot uzņēmumus, kuri tiks aicināti ar savu biznesa ideju startēt Latvijas nacionālajā finālā. Galvenie uzņēmuma izvērtēšanas kritēriji: produkts, tā potenciāls, biznesa modeļa paredzamība un komanda.

Latvijas nacionālā fināla uzvarētājs tālāk sacentīsies starp TOP 100 pasaules uzņēmējiem par ceļazīmi uz globālo finālu Rijādā, Saūda Arābijā un balvu fondu 1 miljons ASV dolāru apmērā, kā arī papildu investīciju iespējām un atbalstu globālai izaugsmei. Šī ir unikāla iespēja pārstāvēt Latviju starptautiski un gūt globālu atpazīstamību. 

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa nacionālā fināla rīkotāji ir Swedbank sadarbībā ar partneriem – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), jaunuzņēmumu asociāciju Startin.LV, kā arī informatīvo atbalstītāju TechChill.

Plašāk par iniciatīvu iespējams uzzināt Swedbank tīmekļvietnē. Savu dalību konkursā uzņēmēji aicināti pieteikt Entrepreneurship World Cup tīmekļvietnē.

Par Pasaules Uzņēmējdarbības kausu

Swedbank kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par Global Entrepreneurship Network pārstāvi Latvijā, kas paver arī unikālas tiesības jau trešo reizi organizēt Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup, EWC) finālu Latvijā. Kopš 2019. gada Pasaules Uzņēmējdarbības kauss (EWC) ir kļuvis par vienu no lielākajiem un daudzveidīgākajiem šāda veida jaunuzņēmumu konkursiem un atbalsta programmām, kurā piedalās vairāk nekā 370 000 uzņēmēju no vairāk nekā 200 valstīm, vienlaikus piedāvājot uzvarētājiem iespaidīgu balvu fondu.