Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība Francijā organizē inženierzinātņu nozaru uzņēmumu tirdzniecības misiju Tulūzā, Francijā šī gada 4. un 5. martā. Vizītes mērķis ir nodibināt kontaktus ar aviācijas un kosmosa nozares uzņēmumu klasteru “Aerospace Valley” un “The Aerospace & Mobility” pārstāvjiem, apmeklēt Francijas aviācijas uzņēmumu AIRBUS, kā arī apspriest sadarbības iespējas.

Tulūzas Biznesa Skolā tiks organizēta konference par Latviju, kur Latvijas uzņēmumiem būs iespējams tikties ar Tulūzas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, pašvaldības un uzņēmumu pārstāvjiem, kā arī latviešiem, kuri dzīvo Tulūzā. Konferences ietvaros uzrunu teiks Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis, atzīmējot arī Latvijas un Francijas savstarpējās tirdzniecības, kā arī ekonomiskās attīstības rādītājus.

Programmas ietvaros iecerēts arī AIRBUS komplektēšanas centra apmeklējums, maketu centra apskate, kosmosa centra apmeklējums, kā arī tikšanās ar AIRBUS viceprezidentu Jean Delbeck un viceprezidentu Silvere Delaunay. Vizītes ietvaros paredzēts sniegt prezentāciju par Latvijas uzņēmumu inovācijām aviācijā un kosmosa tehnoloģijās.

Latvijas uzņēmumi, kas piedalās tirdzniecības misijā: SIA "Baltic 3D.EU", SIA "Artex", SIA "2AM" un SIA "LightSpace Technologies".

Jāņa Kovaļevska foto

Jānis Kovaļevskis

Komunikācijas un informācijas departamenta direktora p.i.
janis.kovalevskis [at] liaa.gov.lv