Pasākumi

No 2. līdz 5. septembrim norisināsies ikgadējais sarunu festivāls LAMPA, kurā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) organizē 4 sarunu paneļus par jaunām perspektīvām, izaicinājumiem un sasniegumiem uzņēmējdarbībā un citās sabiedriski nozīmīgās jomās .

3. septembrī no plkst. 10.00 “Magnetic Latvia” centrā Starptautiskajā lidostā “Rīga” notiks 4 LIAA organizēti sarunu paneļi, kuros dažādu jomu eksperti dalīsies viedokļos un aicinās pārējos dalībniekus klātienē un tiešsaistē uz sarunu par Latvijas sabiedrības, uzņēmēju un profesionāļu spējām pielāgoties sarežģītos apstākļos un pieņemt izaicinājumus. Tāpat arī tiks aplūkotas pašreizējās attiecības starp uzņēmējiem un valsti, sarunā iesaistot Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieku Raimondu Aleksejenko, SIA “PAA vannas” vadītāju Pēteri Treici, SIA “Snores” vadītāju Lindu Riekstiņu-Šnori un LIAA direktoru Kasparu Rožkalnu.

“Ja salīdzinām valsts un uzņēmēju savstarpējo sadarbību ar deju, dinamiskai un harmoniskai kustībai nepieciešams, lai abas puses izvēlas soļus, kas ir saprotami un ērti kā vienam, tā otram. Tas spilgti atainojas arī šī brīža aktualitātēs – uzņēmējiem, piemēram, ir pieejams vērtīgs atbalsts krīzes situācijā, taču ar nosacījumu, ka līdz tam ir godprātīgi maksāti nodokļi,” tā Kaspars Rožkalns.

Atbilstoši festivāla LAMPA šī gada formātam, visas LIAA organizētās sarunas notiks šaurā lokā klātienē diskusiju norises vietā, tiešsaistē un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā. Savukārt diskusija “Zibens divreiz vienā vietā nesper? Sper!”, kurā tiks apskatītas kopsakarības tam, kā Latvijas sabiedrība dažādos vēstures posmos reaģējusi uz nopietniem pārbaudījumiem, tiks tiešraidē translēta arī ziņu portālā “Delfi”. Sarunu vadīs Vidzemes Augstskolas rektors un vēsturnieks Gatis Krūmiņš un viedokļos dalīsies: NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, kino, teātra un operas režisors, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs, ekonomists, politiķis un uzņēmējs Ojārs Kehris un sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes docents Klāvs Sedlenieks.

Diskusiju tēmai zīmīga ir arī izvēlētā sarunu vieta – lidostas “Rīga” biznesa informācijas centrs “Magnetic Latvia” , kur izvietota visaptveroša Latvijas ražotāju produktu ekspozīcija un ik dienu interesentiem tiek prezentēti Latvijas uzņēmēju sasniegumi, kā arī sniegta informācija par biznesa atbalsta iespējām Latvijā.

Visām četrām LIAA organizētajām festivāla Lampa diskusijām varēs sekot līdz tiešsaistē LIAA kontā facebook platformā

LIAA studija sarunu festivālā LAMPA

Sarunu programma biznesa informācijas centrā “Magnetic Latvia”:

3. septembris

Papildu informācija par festivāla norisi https://festivalslampa.lv/

Jāņa Kovaļevska foto

Jānis Kovaļevskis

Komunikācijas un informācijas departamenta direktora p.i.
janis.kovalevskis [at] liaa.gov.lv