Datums 2.–5. jūlijs, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Kanāda, Toronto

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Pasākuma vizuālais materiāls

Aicinām Latvijas uzņēmumus un organizācijas, kas specializējas modulārās, koka karkasa un atjaunojamo būvniecības materiālu ražošanā, kā arī uzņēmumus, kuru risinājumi palīdz nodrošināt pāreju no fosilā uz bio kurināmo, pieteikties dalībai tirdzniecības misijā 2024. gada  2.5. jūlijā Toronto, Kanādā.

Kanāda ir viena no attīstītām pasaules ekonomikām, kurā ir bijis straujš iedzīvotāju skaita pieaugums. Tas ir radījis būtiskus izaicinājums valstī ar dzīvojamās platības pieejamību. Tādēļ provincēm un municipalitātēm ir jārod inovatīvi risinājumi kā strauji palielināt dzīvojamā fonda pieejamību valstī. Federālā valdība un arī reģionālās valdības pārstāvji ir paziņojusi par dažādām atbalsta programmām, lai veicinātu strauju būvniecības paātrinājumu. Kanāda ir izveidojusi 50 miljonu dolāru vērtu Mājbūves tehnoloģiju un inovāciju fondu, ar iespēju izmantot papildus 150 miljonus no privātā sektora un citiem valdības līmeņiem, lai atbalstītu inovatīvu mājokļu tehnoloģiju un materiālu pieejamību, tai skaitā moduļu un saliekamo māju izmantošanu. Fondu vadīs Next Generation Manufacturing Canada, kas ir viens no Kanādas globālajiem inovāciju klasteriem.

Misijas mērķi

 • Apspriest kopējus izaicinājumus un sadarbības iespējas starp Kanādu un Latviju, lai mazinātu atkarību no fosilās degvielas un dalīties pieredzē, progresos un izredzēs ilgtspējīgas dzīvojamās mājokļu attīstībā.
 • 4. jūlijā piedalīties pirmajā KanādasLatvijas biznesa forumā Toronto. Forums tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Toronto Ziemeļamerikas XVI Latviešu Dziesmusvētku komiteju.  Plānotie Foruma dalībnieki  Kanādas būvniecības nozares organizācijas un uzņēmumi, municipalitātes, inovācijas fondi un organizācijas, latviešu Ziemeļamerikas diasporas uzņēmēji un organizācijas.
 • Organizēt tikšanās un vizītes pie nozares uzņēmumiem un organizācijām, lai veicinātu interesi par sadarbības iespējām ar Latvijas uzņēmumiem un organizācijām.

Programma

 • 2. jūlijs. Ierašanās Toronto un tikšanās ar LIAA pārstāvniecības vadītāju Ilzi Lācgalvi.
 • 3. jūlijs. Kanādas nozares uzņēmumu un tirdzniecības veicināšanas asociāciju apmeklējumi, kā arī individuālas tikšanās atbilstoši uzņēmumu interesēm.
 • 4. jūlijs. Dalība pirmajā Latvijas un Kanādas Biznesa Forumā Toronto.
 • 5. jūlijs. Tikšanās ar Kanādas uzņēmumiem, tirdzniecības veicināšanas asociācijām un potenciāliem partneriem. Uzņēmumi var izvēlēties arī šo dienu, lai dotos mājup.

Dalībniekiem jārēķinās ar šādiem izdevumiem:

 • dalības maksu 10 cilvēkstundu apmērā par pasākuma organizēšanu:
  • ja uzņēmums atbilst de minimis atbalsta saņemšanas kritērijiem, tad dalības maksa tiek segta de minimis atbalsta ietvaros;
  • ja uzņēmums neatbilst de minimis atbalsta saņemšanas kritērijiem, LIAA uzņēmumam izraksta rēķinu. Vienas cilvēkstundas cena ir 29,88 eiro + PVN;
 • individuālā transporta izdevumi;
 • uzturēšanās izmaksas (viesnīcas izdevumi).

Tirdzniecības misiju organizē LIAA, uzņēmums tajā var piedalīties gan par maksu, gan saņemot atbalstu. Lai saņemtu atbalstu, uzņēmumam ir jākvalificējas atbalsta kritērijiem. Pārbaudīt, vai uzņēmums kvalificējas atbalstam, iespējams Pašpārbaudes kalkulatorā. Saņemot atbalstu, tiek sniegta iespēja atgūt 60% no uzņēmuma pārstāvju transporta izmaksām un 100% no pasākuma dalības maksas.

Pēc pasākuma uzņēmēji, kuri kvalificējas atbalsta saņemšanai pēc kvalitātes kritērijiem, varēs iesniegt Maksājuma pieprasījumu, izmantojot Business.gov.lv e-pakalpojuma iespēju.

Vairāk informācijas par atbalsta programmu dalībai tirdzniecības misijās ārvalstīs.

Tirdzniecības misijas LIAA rīko Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Latvijas valsts budžeta līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros.

Papildu iniciatīvas Kanādā, lai veicinātu strauju mājokļu pieejamību:

Kaspara Abika foto

Kaspars Abiks

Eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs
kaspars.abiks [at] liaa.gov.lv