Datums 27. septembris, 2021 – 1. oktobris, 2021
LaiksVisu dienu
Vieta Tiešsaiste

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Latvijas eksportējošo uzņēmumu svarīgāko izaicinājumu risinājumu rašanai tiek rīkots tiešsaistes koprades B2B risinājumu hakatons “Born Global". Hakatons norisināsies 5 dienas, laikā no 27. septembra līdz 1. oktobrim, un tas vienkopus apvienos vairāk nekā 100 Latvijas eksportējošo uzņēmumu un Eiropas jaunuzņēmumu pārstāvjus, kas hakatona laikā strādās pie risinājumu veidošanas izvirzītajiem izaicinājumiem.

Koprades B2B risinājumu hakatons pašlaik aicina dalībai pieteikties Latvijas eksportējošos uzņēmumus, kuri saskaras ar izaicinājumiem trīs hakatonam izvirzītajos virzienos - cilvēkresursi, digitalizācija un procesu optimizācija, un Eiropas jaunuzņēmumus, kas darbojas tādās jomās, kas spētu rast risinājumus šajos virzienos. Hakatonam pieteikties iespējams līdz šī gada 23. septembrim, reģistrējoties mājaslapā.

Hakatona ietvaros tiks meklēti risinājumi uz tādiem galvenajiem izaicinājumiem kā:

  • talants un cilvēkresursi (HR vadības sistēmas, darbinieku atlases risinājumi un automatizācija, iekšējā komunikācija, motivācijas programmas, darbinieku profesionālās izaugsmes un apmācību risinājumi);
  • digitalizācija (procesu automatizācija un ieviešana, dokumentu elektroniska pārvaldīšana, mākoņpakalpojumi, attālinātais darbs un mobilitāte);
  • biznesa procesu optimizācija (datu apstrāde un analīze, mārketinga automatizācija, grāmatvedība un finanšu risinājumi, ražošanas procesu optimizācija).

Viens no risinājumiem izaicinājumu pārvarēšanā ir atvērtās inovācijas un sadarbība ar jaunuzņēmumu ekosistēmu, izmantojot iespējas, ko sniedz tehnoloģiju nozare, un tieši šis risinājums tiks pielietots hakatona laikā.

“Atvērtās inovācijas ir spēcīgs rīks biznesa attīstībā, kas guvušas lielu popularitāti vadošo uzņēmumu vidū. Eksportējošo uzņēmumu izaugsmei būtiski ir jaunrades procesi, taču ne vienmēr visas inovācijas iespējams radīt uzņēmuma iekšienē. Sadarbībā ar jaunuzņēmumiem, kas gatavi savu laiku un resursus veltīt kopradei, ir iespēja, kas jāizmanto, un jādod iespēja radīt jaunus risinājumus caur sadarbības prizmu. Tas ir veids, kā celt Latvijas eksportējošo uzņēmumu starptautisko konkurētspēju” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Hakatona ietvaros 8. septembrī norisinājās atvērtā diskusija “Kā palielināt Latvijas uzņēmēju konkurētspēju?”, kuras laikā eksportējošo uzņēmumu pārstāvji diskutēja par galvenajiem šī brīža izaicinājumiem, par to, kādas prasmes ir nepieciešamas mūsu esošajiem un nākotnes darbiniekiem, kādas ir Latvijas uzņēmumu šī brīža digitālās attīstības tendences, izaicinājumi un nākotnes prognozes. Atklāšanas diskusiju iespējams dzirdēt šeit.

Hakatonu un tā ietvaros notiekošās aktivitātes organizē Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra, Helve un Latvijas Eksportētāju asociācija. Plašāka informācija atrodama - https://www.bornglobalhack.eu/.

Eiropas Reģionālas attīstības fonda vizuālo elementu ansamblis