Datums 21. novembris, 2023
Laiks10.00–11.30
Vieta Tiešsaiste, Platformā "Zoom"

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Pasākuma vizuālais materiāls

Eiropas Reģionālas attīstības fonda vizuālo elementu ansamblis

Katrs eksportējošs uzņēmums zina, ka lietišķā sarakste e-vidē ir svarīga starptautisku biznesa kontaktu dibināšanā un ka ikdiena nav iedomāja bez e-vēstuļu rakstīšanas un lasīšanas.

Precīzu, skaidru, pārskatāmu, kodolīgu un gramatiski pareizu e-vēstuļu rakstīšana ir viena no svarīgākajām prasmēm, kas var palīdzēt atrast jaunu darījumu partneri, paplašināt kontaktu loku, gūt panākumus un risināt dažādus jautājumus starptautiski. Lai arī e-pasts ir šķietami vienkāršs, ērts un ātrs saziņas veids, tas neattaisno paviršību, kļūdas un neskaidru izteiksmi, jo īpaši rakstot svešvalodā un uzrunājot ārvalstu sadarbības partnerus.

Seminārā Aiga Veckalne stāstīs par elektroniskās sarakstes etiķeti un iedarbīgām stratēģijām, sazinoties angliski. Kopā ar Aigu apgūsiet sarakstes paraugpraksi, uzzināsiet starpkultūru atšķirībām e-pasta saziņā un par bieži pieļautajām kļūdām, sazinoties angļu valodā. Atklāsiet e-pastu “higiēnu” un pieklājības smalkumus, e-pasta struktūras ieteikumus, domas formulēšanas un kodolīguma principus, vēstuļu veidus un stilus, kā arī ieteikumus pareizai un saprotamai saziņai angļu valodā.

Aiga Veckalne vada mācības par iedarbīgu valodu, lietišķo saraksti, elektroniskās saziņas etiķeti, vienkāršo un vieglo valodu, iekļaujošo valodu un citiem tematiem. Aigas tulkojumā iznākušas arī vairākas grāmatas, piemēram, Džeja Šetija “Domā kā mūks”, “Astoņi mīlestības likumi” un Džeimsa Nestora “Elpa”. Latvijas Radio 1 dokumentālā stāsta “Mammas lieta” autore, Ventspils Augstskolas pētniece.

Semināra noslēgumā jautājumu & atbilžu sesija. Jautājumus varat iesūtīt, jau reģistrējoties, lai varam sagatavot atbildes.

Darba valoda – latviešu.
Dalība – bez maksas.

Seminārs tiks ierakstīts un būs pieejams business.gov.lv. lietotājiem sadaļā "Materiāli".