Datums 20. septembris, 2023
Laiks13.00–17.00
Vieta Liepāja, Dārza iela 4/8

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Vizuāls materiāls semināram

Iespēja uzzināt vairāk par Latvijas atkrastes vēja enerģijas uzņēmējdarbības potenciālu. Latvija ir unikālā pozīcijā, pateicoties savam ģeogrāfiskajam novietojumam esot Baltijas jūras vidū ar spēcīgiem valdošajiem vējiem un salīdzinoši seklu gultni. Latvijas atkrastes vēja enerģijas potenciāls ir ~ 15GW, kas ir lielākais starp mūsu kaimiņvalstīm. Esošajā Jūras teritorijas plānojumā ir atvēlēti pieci laukumi atkrastes vēja parku attīstībai, un nākotnē, iespējams, parādīsies arī jauni attīstības laukumi. Bet ko šīs potenciāls nozīmē vietējai tautsaimniecībai? Tas rada infrastruktūras, ostas, speciālistu, jaunuzņēmumu, pētniecības u.c. attīstības iespējas.

Daži Latvijas uzņēmēji (piemēram, BOTC) jau piedalās atkrastes vēja parku vērtību ķēdē, sniedzot speciālistu apmācības, piegādājot izejmateriālus komponenšu ražotnēm, apkalpojot vēja parkus u.tml. Nozares straujās attīstības dēļ sāk veidoties deficīts dažādos vērtību ķēdes posmos, kas rada teicamu iespējas mūsu uzņēmējiem iesaistīties problēmu risināšanā.

Semināra ieskaņā LIAA ELWIND projekta nodaļa pastāstīs par Latvijas atkrastes vēja enerģijas vērtību ķēdes iespējām, ELWIND projekta aktualitātēm un plānotajiem iepirkumiem. Semināra turpinājumā LSEZ pārstāvis - pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis informēs par LSEZ attīstības plāniem un redzējumu. Attālināti pieslēgsies Ventspils brīvostas pārstāvis Kaspars Liepiņš, kas pastāstīs par Ventspils brīvostas plāniem un iezīmēs arī ūdeņraža attīstības plānus Latvijā. Noslēgumā tīklošanās pasākums. Pasākumu moderēs LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītāja Vita Liepiņa.

Ja arī Tu saredzi savu uzņēmumu atkrastes vēja parku vērtību ķēdē, piesakies!

Vietu skaits ierobežots.

ELWIND ir kopīgs Latvijas un Igaunijas pārrobežu atkrastes vēja enerģijas projekts, kura mērķis ir palielināt reģiona enerģētisko neatkarību, sekmēt zaļās enerģijas ražošanu un uzlabot starpvalstu elektroenerģijas tīklu pieslēgumu. Vairāk par projekta aktualitātēm lasi LIAA tīmekļvietnē.

Mārtiņa Lastovska foto

Mārtiņš Lastovskis

Vecākais projektu vadītājs
martins.lastovskis [at] liaa.gov.lv