Datums 28. februāris, 2020
Laiks14.00–23.59
Vieta Rīga

Rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

2020. gada 28. februārī no plkst. 14.00
LIAA 2.stāva konferenču zālē

Adrese: Pērses iela 2, Rīga

Aicinām piedalīties seminārā tos Latvijas uzņēmējus, kas ir ieinteresēti sadarboties ar Ķīnu vai jau veiksmīgi darbojas šajā tirgū, un vēlas papildināt zināšanas.

Aktualitāte:

Rietumos, vairums cilvēku zina maz par ķīniešu domāšanas veidu, tomēr Ķīnā ir 2 reizes lielāks e-komercijas pircēju skaits nekā visā ASV. Tas nozīmē, ka ķīnieši patērē aptuveni 2 triljonus dolāru ikgadējos tiešsaistes tēriņos, kurus jūs varētu izmantot, ja zinātu, kā to izdarīt.

Šajā seminārā lektore būs ceļvedis, kas palīdzēs izpētīt Ķīnas patērētāju domāšanu un paradumus. 11 gadus ilga pieredze, strādājot Ķīnā, runājot vietējā valodā un izprotot kultūru,  iedvesmot ikvienu semināra dalībnieku sākt veidot savu personīgo ceļa karti, lai atrastu iespējas, ko parasti bauda tikai vietējie zīmoli.

Semināra mērķis ir informēt Latvijas uzņēmējus par esošajām iespējām un pierādītām metodēm - kā sasniegt Ķīnas patērētājus, izmantojot zīmolu lokalizāciju, dziļu kultūras izpratni un pielāgotu biznesa plānu.

Semināra tēmas:

  1. Kā ienākt Ķīnas tirgū;
  2. Instrumenti biznesa plāna izstrādei, kas strādās Ķīnā;
  3. Lielākās patērētāju tendences un esošie tirgus trūkumi Ķīnā.

Lektori:
Agnese Stūrmane 
– Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Ķīnā nozares padomniece
Lina Bartuseviciute – LITAO direktore
Pēc tam, kad tika meklēts ķīniešu valodas tulks oficiālām sanāksmēm un sarunām, Lina kopš 2010. gada ievēroja, ka valoda ir tikai pirmais šķērslis starpkultūru partnerattiecību veidošanā. Lai nodrošinātu ilgtspējīgu sadarbību, Lina uzsver, ka uzņēmumiem ir jāsaprot arī ķīniešu domāšanas veids.
Lina tika uzaicināta uz vienu no top Ķīnas diplomātijas skolām un pēc maģistra grāda iegūšanas (ķīniešu valodā), viņa atvēra uzņēmumu “LITAO”, lai atrisinātu jautājumus, kas rodas pārrobežu projektos. Viņas konsultāciju uzņēmumus katru gadu apkalpo vidēji 40 uzņēmumus, lai Ķīnas patērētājiem piegādātu vislabākos produktus no visas pasaules. Lina ir pārliecināta, lai gan Ķīnā ir svarīgi zināt valodu, vēl svarīgāks faktors ir stratēģija un pielāgošanās ķīniešu vērtībām.

Programma (angļu valodā)

Darba valoda: angļu
Dalība bezmaksas.

Dalībnieku personas datu apstrādes drošības noteikumiPieteikšanās līdz 27. februārim.

Kontaktinformācija:
Agnija Tračuma, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039401, +371 28876441
E-pasts: agnija.tracuma@liaa.gov.lv