Datums 9. aprīlis, 2024
Laiks10.00–12.00
Vieta Tiešsaiste, Platforma "Zoom"

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Pasākuma vizuālais materiāls

Otrdien, 2024. gada 9. aprīlī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties tiešsaistes semināram par aizsardzības industrijas, tai skaitā mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) un pētniecības iestāžu, iespējām Eiropas Aizsardzības fondā.

Eiropas Aizsardzības fonds (EAF) ir 8 miljardu eiro Eiropas Savienības (ES) finanšu instrumenta finansējums pārrobežu pētniecības un attīstības (R&D) projektiem, kas tika izveidots 2021. gadā. Šī fonda mērķis ir sekmēt Eiropas aizsardzības tehniskās un rūpnieciskās pamata konkurētspējas, efektivitātes un inovācijas spēju visā ES un Norvēģijā. EAF ikgadējais 2024. gada projektu uzsaukums 1,1 miljardu eiro apmērā ir publicēts š.g. 15. martā. Līdz ar šo uzsaukumu Eiropas Komisija ir investējusi vairāk nekā 4 miljardus eiro pārrobežu sadarbības R&D projektos tādās jomās kā gaisa, sauszemes un jūras kaujas spējas, kiberdrošība, materiāli un komponentes, kosmoss, digitālā transformācija, simulācija un apmācība u.c.

EUDIS - ES aizsardzības inovāciju shēma mērķēta plašākai, t.s. netradicionālo spēlētāju piesaistei Eiropas aizsardzības industrijas ekosistēmā. Tā fokusējas uz start-up uzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) un pētniecības iestāžu atbalstu Eiropas aizsardzības fonda ietvaros, attīstot instrumentus, kas ļauj vieglāk iesaistīties fonda finansētajās R&D aktivitātēs (hakatoni, tehnoloģiskie izaicinājumi, uzsaukumi ar kaskādes finansējumu un Horizon Europe pētniekiem, MVU biznesa konsultācijas, finansējums privātkapitāla un iespējkapitāla fonds, biznesa akselerators).

Vairāk informācijas:

Programma

  • Kristīne Rudzīte-Stejskala, nacionālais eksperts Eiropas komisijas Aizsardzības industrijas un kosmosa ģenerāldirektorātā (Brisele, Beļģija) izskaidros 2024. gada Eiropas aizsardzības fonda uzsaukumus un vairāk pievērsīsies MVU un jaunuzņēmumu iespējām.
  • Mārtiņš Nilsons, Aizsardzības padomnieks pastāvīgās strukturētās sadarbības drošības un aizsardzības jomā (PESCO) jautājumos (Aizsardzības ministrija) informēs par aktualitātēm Eiropas Aizsardzības fondā, skaidros Aizsardzības ministrijas kā EAF nacionālā kontaktpunkta lomu un atbildēs uz neskaidrajiem jautājumiem.

Pasākuma noslēgumā paredzēta jautājumu un atbilžu sesija. Lai semināra vadītājs varētu laicīgi sagatavot atbildes, aicinām interesējošos jautājumus iesūtīt jau reģistrēšanās brīdī. Jautājumus būs iespēja uzdot arī pasākuma laikā.

Darba valoda – latviešu.
Dalība – bez maksas.

Seminārs norisināsies tiešsaistē Zoom platformāpieslēgšanās saite tiks nosūtīta reģistrētajiem dalībniekiem 1 dienu pirms pasākuma. Seminārs tiks ierakstīts un būs pieejams business.gov.lv sadaļā "Materiāli".

Pasākumu LIAA rīko Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Latvijas valsts budžeta līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros.