Datums 26. marts, 2022 – 2. aprīlis, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Ārvalstis, ASV, Losandželosa un Sanfrancisko

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

​Aicinām Latvijas jaunuzņēmumu, tehnoloģiju, multimediju (tostarp spēļu industrijas) un citu nozaru pārstāvjus piedalīties tirdzniecības misijā ASV (Sanfrancisko un Losandželosa),  konferences Spotlight Latvia ietvaros
2022. gada 26. martā līdz 2. aprīlī.

Spotlight Latvia (Losandželosā)

“Spotlight Latvia” biznesa konference, kas norisināsies Losandželosā š.g. 1. aprīlī,  ir iespēja Latvijas uzņēmumiem satikt sadarbības partnerus no ASV. Konferenci organizē Latvijas Amerikas Tirdzniecības palāta sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un Amerikas Latviešu asociāciju.

Vairāk informācijas par konferenci šeit: https://spotlightlatvia.com

Tirdzniecības misija (Sanfrancisko)

Tirdzniecības misijas mērķis ir dibināt kontaktus ar investoriem un atbilstošas nozares uzņēmumiem ASV jaunu sadarbību un kopprojektu veidošanai.

Programmas ietvaros Sanfrancisko Latvijas uzņēmējiem plānotas tikšanās ar riska kapitāla investīciju fondiem, pasaules top akcelerācijas programmu vadību un Silīcija ielejas uzņēmumiem.  Tirdzniecības misijas dalībniekiem (katram uzņēmumam) tiks nodrošinātas  ne mazāk kā trīs fokusētas biznesa tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Lūgums pieteikumā norādīt, vai plānojat piedalīties pilnajā misijas programmā, vai apmeklēsiet tikai “Spotlight Latvia” konferenci Losandželosā.

Darba valoda – angļu.

Provizoriskā programma:

Svētdiena, 2022. gada 27. marts (Sanfrancisko)

“Pitch Training” - uzņēmuma prezentācijas pielāgošana ASV auditorijai

  Pirmdiena, 2022. gada 28. marts (Sanfrancisko)

 • Berkeley SkyDeck (Berklijas Universitātes biznesa akselerators)
 • 500 Startups
 • Alchemist Accelerator

Otrdiena, 2022. gada 29. marts (Sanfrancisko)

 • Telescope Partners VC
 • WV Ventures
 • MS&AD Ventures

Trešdiena, 2022. gada 30. marts (Sanfrancisko)

 • Almaz Capital
 • Google
 • Stenfordas Universitāte

Ceturtdiena, 2022. gada 31. marts (Lidojums (izmaksas 70/130EUR) Sanfrancisko – Losandželosa)

Piektdiena, 2022. gada 1. aprīlis (Losandželosa)

Spotlight Latvia konference


Pēc pieteikšanās tirdzniecības misijai, LIAA sazināsies ar pasākuma dalībniekiem, lai pārrunātu tirdzniecības misijas programmu.

Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma izdevumiem:

 • transporta (aviobiļešu) izmaksas;
  ja uzņēmums atbilst de minimis atbalsta saņemšanas kritērijiem, tad ne vairāk kā 3 uzņēmuma pārstāvjiem ir iespējams atgūt transporta izdevumus 50 % apmērā
 • uzturēšanās izmaksas (viesnīcas izdevumi);
 • vietējā transporta izdevumi (taksometrs, sabiedriskais transports u.tml.).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 50% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, un dalības maksas segšanai pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Tirdzniecības misija tiek organizēta no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju" 3.2.1.2. pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" saskaņā ar 2015. gada 1.decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot tirdzniecības misijas dalībniekiem de minimis atbalstu. Vairāk informācijas šeit.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes, pašvaldības un plānošanas reģioni (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības). Dalībniekiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Uzņēmumiem, saņemot atbalstu, nedrīkst būt VID nodokļu parādi.