Datums 2. jūnijs, 2021
Laiks10.00–11.10
Vieta Tiešsaiste, "Zoom" platforma

Pieteikties pasākumam

Aicinām esošos un topošos eksportētājus piedalīties tiešsaistes seminārā par eksporta sadarbības veidošanas īpatnībām un potenciālo partneru novērtēšanas principiem Tuvo Austrumu tirgos!

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE), Saudu Arābija, Katara – šīs un citas Persijas līča valstis pedējos gados ir kļuvušas par saistošiem eksporta galamērķiem daudziem Latvijas eksportētājiem, sākot ar pārtikas un beidzot ar IT nozari. Un ne velti – AAE ir 420 milj. eiro liels tirgus, Saudu Arābija – gandrīz divtik vērtīgāks, tomēr pēc eksporta apjoma tie vēl nav paguvuši iekļūt Latvijas Top 20 galamērķu vidū.

Tuvo Austrumu reģionā tiek saskatīts liels tirgus potenciāls dažādām Latvijas precēm un pakalpojumiem, tomēr daudzus uzņēmējus nereti attur šķietami lielais fiziskais attālums, kultūras atšķirības un neziņa par sadarbības veidošanas pamatprincipiem.  

Tāpēc šajā vebinārā dzirdēsiet gan par Tuvo Austrumu biznesa kultūru un potenciālo partneru atlases metodēm, gan par vietējo uzņēmēju novērtēšanas palīgrīkiem un biežāk pieļautajām kļūdām, noslēdzot sadarbību ar šī reģiona pārstāvjiem.

Vebināra tēmas

  1. Biznesa kultūra un sadarbības juridiskie aspekti Tuvajos Austrumos.
  2. Vietējo partneru atrašanas un novērtēšanas metodes.
  3. Latvijas uzņēmēju veicamais mājasdarbs pirms līguma noslēgšanas.
  4. Praktiski piemēri – kā izvairīties no pārpratumiem vai sadarbības pārtrūkšanas ar vietējo partneri.

Vebināra dalībnieki

Mārcis Pumpurs, NORDSAGE vadošais partneris un React-Risk Advisory Ukrainas biroja SecUA vadītājs.
Mārcim ir vairāk nekā 15 gadu pieredze risku vadībā, un viņš ir bijis starptautiskā risku vadības konsultāciju uzņēmuma Seccredo Baltijas biroja vadītājs. Mārcis ir guvis plašu pieredzi jomās, kas saistītas ar biznesa izlūkošanu un krīžu vadību, un risinājis vairākas klientu lietas Tuvo Austrumu reģionā, it īpaši AAE.
NORDSAGE ir neatkarīgs konsultāciju birojas, kas sniedz atbalstu korporatīvo risku, krīzes vadības un uzņēmuma drošības jautājumos. Kopš 2018. gada tas ir daļa no starptautiskās risku un drošības konsultāciju uzņēmumu grupas React Risk Advisory.

Robins Lofts (Robin Loft), Zviedrijas React-Risk Advisory uzņēmuma vadītājs.
Robins ir pieredzējis drošības risku vadības speciālists ar akadēmisku un vairāk nekā desmit gadu praktisku pieredzi uzņēmējdarbības risku un drošības konsultāciju jomā. Kā vecākajam padomniekam Robinam ir bijusi iespēja strādāt, sniedzot konsultatīvos pakalpojumus biznesa izlūkošanas, risku vadības, drošības un krīžu vadības jautājumos dažādu jomu starptautiskajiem uzņēmumiem un organizācijām. Robina pamata kompetenču un darbības ģeogrāfiskais areāls ir Skandināvija, Eiropa, Āfrika un Tuvie Austrumi, kur Dubaijā atrodas Seccredo filiāle.

Darba valoda – angļu.
Dalība – bez maksas. 
Pieslēgšanās saite tiks nosūtīta visiem reģistrētajiem dalībniekiem.

Eiropas Reģionālas attīstības fonda vizuālo elementu ansamblis