Parakstīts Latvijas dalības “EXPO 2020 Dubai” paviljona īres līgums, kuru no Apvienoto Arābu Emirātu puses parakstīja Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā Hanāna Halfāna Ubaidu Alī Almadhanī (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani) un no Latvijas puses - Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Latvijas Republikas oficiālais pilnvarotais pārstāvis izstādē “EXPO 2020 Dubai” Raimonds Aleksejenko.

Kā zināms, starptautiskā izstāde “Expo 2020 Dubai” Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, sākotnēji bija plānota laika posmā no 2020. gada 20. oktobra līdz 2021. gada 10. aprīlim, taču Covid-19 izplatības dēļ izstādes norise pārcelta uz laiku no 2021.gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31.martam.

Īres līgums paredz, ka Latvija izstādē piedalīsies, izmantojot jau iepriekš izbūvētu paviljonu, kas tiks iekārtots atbilstoši izstādes tematikai, kurā tiks izvietotas Latvijas ekspozīcijas un organizēti biznesa un kultūras pasākumi.

Tikšanās laikā ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieci R. Aleksejenko uzsvēra, ka starptautiskā izstāde “EXPO 2020 Dubai” ir nozīmīgs pasākums gan Latvijai, gan pasaulei kopumā, jo tas, iespējams, būs pirmais globālais pasākums pēc COVID-19 krīzes pārvarēšanas un tam būs liela loma valstu ekonomiku atveseļošanās kontekstā. Latvijas dalības izstādē mērķis ir veicināt Latvijas atpazīstamību gan Tuvo Austrumu reģionā, gan arī pasaules mērogā, tādējādi veicinot mūsu uzņēmumu konkurētspēju un eksportspēju, kā arī ārvalstu investīciju piesaisti.

Vienlaikus tikšanās laikā tika pārrunātas aktualitātes izstādes organizēšanā. R. Aleksejenko informēja ar jauno Latvijas dalības organizēšanas modeli, kurā aktīvu lomu uzņēmusies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Tāpat viņš iepazīstināja ar sevi kā jauno Latvijas Republikas oficiālo pilnvaroto pārstāvi izstādē “EXPO 2020 Dubai”, norādot, ka turpmāk ciešāk sadarbosies ar izstādes organizatoriem un Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecību, kā arī pateicās “EXPO 2020 Dubai” organizatoriem par pretimnākšanu Latvijas dalības nodrošināšanā.

Tikšanās piedalījās arī Latvijas Republikas vēstnieks Apvienoto Arābu Emirātos Atis Sjanīts, Ārlietu ministrijas Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamenta direktors Zigmārs Zilgalvis, “EXPO 2020 Dubai” izstādes valstu menedžeris Madžeds Al Suvaidi (Majed Al Suwaidi) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Apvienoto Arābu Emirātos vadītāja Inga Ulmane.

Sarunas laikā visas iesaistītas puses atzina pasākuma nozīmību un vienojās turpmāk aktīvi sadarboties, lai nodrošinātu Latvijas dalību izstādē un izvirzīto mērķu sasniegšanu.

Kā zināms, jau 2017. gada 5. decembrī Ministru kabinets atbalstīja Latvijas dalību starptautiskajā izstādē “Expo 2020 Dubai”, kura sākotnēji bija plānota laika posmā no 2020. gada 20. oktobra līdz 2021. gada 10. aprīlim. 2019. gada 22. oktobra sēdē Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu uzticēt izstādes tālāko organizēšanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai.

Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa