Tūrisms

2020. gada 22. janvārī Varšavā norisinājās tūrisma iespēju Latvijā popularizējošs pasākums, kurā notika vairāku Latvijas uzņēmumu tikšanās ar lielākajiem Polijas tūrisma nozares aģentūru pārstāvjiem. To organizēja "airBaltic" oficiālais pārstāvis Polijā uzņēmums “INTAIR” sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Polijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Pasākums tika organizēts nolūkā iepazīstināt Polijas tūrisma kompānijas ar piedāvājumiem, orientējoties galvenokārt uz korporatīvo klientu vajadzībām un pieprasījumiem pēc augsti kvalitatīviem kompleksiem pakalpojumiem.

Latviju kā tūrisma galamērķi popularizē nacionālā aviokompānija “airBaltic”, “Latvijas Kongresu birojs”, Jūrmalas pilsēta, ceļojumu aģentūras “Baltic Travel Group”, “TAS Baltics”, “Con-ex” un “Nikos Travel”, kā arī Daugavpils viesnīca “Park Hotel Latgola”.

Papildu īpašs akcents pasākumā tika veltīts Latvijas novadu reklamēšanai un Polijas tūristu piesaistei Latvijas reģioniem. Polijas interesentus ar tūrisma iespējām iepazīstināja Vidzemes, Kurzemes un Latgales tūrisma asociācijas, tika akcentētas vēsturiskā, sakrālā, dabas, kulinārā tūrisma iespējas.

Polijas tūristu skaitam Latvijā ir tendence pieaugt. Tā 2018. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, poļu tūristu skaits Latvijā pieaudzis par 19 %. Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs ik gadu tiek apkalpoti aptuveni 60 tūkstoši tūristu, tomēr potenciāls ir daudzkārt lielāks.