Pasākumi Tūrisms
Latvijas Tūrisma forums 2022

Ķīniešu sakāmvārds saka, ka tad, kad pūš pārmaiņu vēji, vieni ceļ sienas, bet citi – vējdzirnavas. “Latvijas Tūrisma forumā 2022” kopā celsim vējdzirnavas, lai spēcinātu Latvijas tūrisma industriju. Šogad pārstrukturēsim ierastās domāšanas taktikas un ierosināsim jaunas, runāsim par starpdisciplināriem tūrisma produktiem un mēģināsim definēt Latvijas tūrisma nozares kursu pārmaiņu vējos, kā arī iztirzāsim, ko patiesi nozīmē veiksmīgs tūrisms.

“Tūrisma nozarē šis ir jau trešais izaicinājumu pilnais gads. Taču nupat sākam just tūrisma plūsmu atjaunošanos. Tas nozīmē, ka gada laikā veiktās aktivitātes, popularizējot Latviju kā drošu un saistošu vietu ceļošanai, sāk nest rezultātus. Uz tūrisma nozari vairs nevaram raudzīties no pirmspandēmijas perspektīvas, tādēļ uzņēmumiem arvien vairāk jākļūst digitāliem, kas palīdzēs pārdošanā un procesu optimizācijā. Tieši digitalizācijai tuvākajā laikā būs pieejamas vairākas valsts atbalsta programmas, tostarp tūrisma nozares uzņēmumiem,” stāsta LIAA direktors Kaspars Rožkalns

Kā galvenais runātājs “Latvijas Tūrisma forumā 2022” uzstāsies ceļojumu rakstnieks, lektors un žurnālists Dags Lanskis (Doug Lansky). Viņa idejas novērtējusi un uzklausījusi auditorija National Geographic galvenajā mītnē, Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Tūrisma organizācijā, TEDx, kā arī ITB Berlin. Tūrisma forumā viņš mēģinās atšķetināt mūsdienu ceļotāja domu gājienu attiecībā uz Krievijas pierobežas valstīm un palīdzēs saprast, kā uzrunāt to auditoriju, kas svārstās savā lēmumā, vai šurp  doties.

Jaunus iedīgļus cita veida domāšanai forumā sēs sistemātiskās domāšanas eksperte, RTU profesore Andra Blumberga un Training Lab izaugsmes treneris biznesa vadībā Zigmunds Vīķis. Biznesa treneris mēģinās atbildēt uz jautājumu, kā saskatīt labās problēmas un kādēļ ir svarīgi atrast sava uzņēmuma virsmērķi. Savukārt Anda Blumberga ar savu runu liks paskatīties plašāk uz notiekošo un meklēt iedarbīgākos spēka pielikšanas punktus savā biznesā. Izmantojot piemērus no tūrisma nozares, tiks aplūkoti dažādi sistēmiskās domāšanas aspekti.

Savukārt ar inovatīvām pieejām starpdisciplināru tūrisma produktu izstrādē pasaulē iepazīstinās Latvijas dabas tūrisma asociācijas līdzdibinātājs un valdes loceklis Matijs Babris.

ANO reģionālajā iedalījumā jau kopš 2017. gada Latvija tiek pieskaitīta pie Ziemeļvalstīm, bet cik ziemeļeiropeiski esam šobrīd un kāds ceļš vēl veicams, lai pietuvinātos mūsu pašu izvirzītajam ideālam un lai atbilstu pasaules priekšstatam par ziemeļvalsti? Par to diskusiju sadaļā runās Kitija Tigule, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA) valdes locekle un “Amadeus Latvija” vadītāja, Edgars Kuzmans, pasākumu aģentūras  3K Management radošais direktors un partneris, Inta Šoriņa, Liepāja - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 – projektu vadītāja un Dr.oec., biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns, tūrisma uzņēmuma “BalticVision” vadītājs un līdzīpašnieks Ēriks Lingebērziņš.

Pasākumā apbalvosim “Studentu zinātniski pētniecisko darbu 2022. gada konkursa” laureātus.

“Latvijas tūrisma forums 2022” notiks 8. decembrī, no plkst. 11:00 līdz 15:30, kultūrvietā “Siguldas Devons”. Pasākums notiks hibrīda formā un to būs iespēja vērot kā klātienē, tā attālināti.

Pasākumam reģistrēties var šeit.

Vairāk: www.turismaforums.lv

Datums 8. decembris, 2022
Laiks11.00–15.30
Atrašanās vietaTiešsaiste, Siguldas Devons, Pils iela 10, Sigulda

Latvijas tūrisma forums 2022

Aicinām uz ikgadējo Latvijas tūrisma nozares tikšanos - "Tūrisma forums 2022". Pasākums notiks hibrīda formā - gan ļaujot to vērot…