Datums 12.–13. maijs, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Latvija, Braslas upes krasts

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Dabas tūrisma grupu vadītāju meistarklases 2022

Pasākums angļu valodā.

Kā veidot dabas tūrisma pakalpojumu kvalitatīvi, droši, ilgtspējīgi un likumīgi? Ja esi dabas tūrisma grupu vadītājs un vēlies gūt atbildi uz šo jautājumu, piedalies “Dabas tūrisma grupu vadītāju meistarklasēs”.

Šis būs “Apmācību cikla dabas tūrisma grupu vadītājiem” noslēdzošais pasākums. Piesakies, ja esi dabas tūrisma pakalpojumu sniedzējs! 

Reģistrēšanās tiks atvērta no 30. marta plkst. 16.00.

Pieteikšanās atvērta kamēr tiks nokomplektēta grupa.

Meistarklases vadīs tūrisma speciālisti no Igaunijas, Somijas un Lielbritānijas. Dalībniekiem būs iespēja iegūt praksē un pētījumos pārbaudītas zināšanas un apmainīties ar iedvesmojošām idejām, kuras iespējams ieviest Latvijas dabas tūrisma praksē. Pieredzes apmaiņu un pozitīvu atmosfēru nodrošinās piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” treneris Māris Resnis. Programmā paredzēti neformāli brīži pie ugunskura, tīklošanās, ēšana un nakšņošana dabā kā meistarklašu sastāvdaļa. 

Dalībnieki varēs izvēlēties piedalīties divās no trijām meistarklasēm:

  1. “Nianses ūdens tūrismā”

Meistarklasi vadīs Lielbritānijas airēšanas skolas “ABC Kayaking” dibinātājs un airēšanas sporta veidu treneris Endrū Bonijs (Andrew Bonney), kurš šajā jomā aktīvi darbojas jau vairāk nekā 25 gadus un airēšanas attīstību definējis kā savu dzīves misiju. “ABC Kayaking” pamatā nodarbojas ar airēšanas apmācībām un sertificēšanu, tostarp arī ūdenstūrisma grupu vadītāju sertificēšanu.

Meistarklases apmeklētājiem būs iespēja iepazīties un praktiski izmēģināt dažādu ūdenstūrisma inventāru, noskaidrot tā pielietojumu, uzzināt, kādu aprīkojumu labāk neizmantot un kāpēc, noskaidrot informāciju par drošības inventāru. Tiks apskatītas arī tādas ūdens tūrisma grupu vadītājiem svarīgas tēmas kā grupas dinamika un vērā ņemamie faktori,  strādājot ar grupu uz ūdens. Un, protams, parunāsim arī par drošības jautājumiem.

  1. “Ilgtspējīgs dabas tūrisms un prakse”

Meistarklasi vadīs Marika Kose no Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes un Rīda Tūla-Fjodorova (Reeda Tuula-Fjodorov) no Tallinas Universitātes.

Marikai ir maģistra grāds botānikā un augu ekoloģijā, doktora grāds lauksaimniecībā, viņa ir dabas tūrisma lektore Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātē. Marika ir arī uzņēmēja - dabas gide, kurai ir viesu māja. Rīdai ir maģistra grāds fiziskajā audzināšanā, viņa pasniedz lekcijas Dabas zinātņu un veselības skolā, ir atpūtas vadības studiju programmas koordinatore. Šī brīža aktuālās izpētes tēmas: atpūtas un brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu attīstība un izmantošana, atpūtas ekoloģija. 

Meistarklases mērķis ir gūt praktiskas zināšanas par ekosistēmu rekreācijas slodzes nestspēju. Lekcijas sākumā - 30 minūšu ilgs teorijas izklāsts, kam sekos praktiski uzdevumi, piemēram, atpūtas ietekmes veidu mērījumi. Kopā ar dalībniekiem tiks veikti arī vairāki eksperimenti, lai gūtu dziļāku izpratni par to, kā atpūtas ietekme var kļūt par vides vai sociālo problēmu, kā to mērīt un izvērtēt.

Pēc meistarklases dalībnieki spēs izvērtēt dažādu atpūtas veidu ietekmi un spēs plānot savus maršrutus tā, lai mazinātu tūrisma radītas, nevēlamas un negatīvas sekas un ainavu izmaiņas. 

  1. “Pārgājiens pēc idejām”

Meistarklasi vadīs “Green Window Finland Nuksio” dabas grupu vadītājs Pekka Vēnenens (Pekka Väänänen) no Somijas.

Pekka ikdienā uzņem ārvalstu tūristus no tālajiem austrumiem un Rietumeiropas. Ar savu sirsnīgo pieeju katram klientam un izpratni par Somijas dabas vērtībām un radošumu Pekka panācis, ka tūrisma sezona viņam ir cauru gadu. 

Šajā meistarklasē dalībnieki dosies pārgājienā, lai gūtu jaunu tūrisma produktu idejas. Noskaidros, kā izmantot Latvijas dabas resursus, lai piesaistītu ārzemju klientus un veicinātu  tūrisma produktu eksportu.


Meistarklases norisināsies divas dienas. Nakšņošana paredzēta kempingā, Braslas upes krastā, dalībnieku līdzpaņemtajās teltīs. Kempings atrodas ~ 70 km attālumā no Rīgas centra. Nokļūšana - ar personīgajiem transportlīdzekļiem vai sabiedrisko transportu.

Dalība meistarklasēs ir bez maksas, taču  dalībniekiem jāsedz ēdināšanas izmaksas 60 euro vērtībā. Par šo samaksu tiks nodrošinātas pusdienas abās meistarklašu dienās, sātīgas vakariņas un brokastis, kā arī uzkodas. 

Priekšroka dalībai meistarklasēs būs grupu vadītājiem, kuri ir reģistrēti saimnieciskās darbības veicēji vai pārstāv organizāciju, kas sniedz dabas tūrisma pakalpojumus ārvalstu viesiem. 

Kristīnes Mickānes foto

Kristīne Mickāne

Vecākā projektu vadītāja
kristine.mickane [at] liaa.gov.lv