Datums 14.–18. oktobris, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Japāna, Tokija un Čiba

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Pasākuma vizuālais materiāls

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā uz Japānu un piedalīties IKT nozares stendā Japānas vadošajā tehnoloģiju izstādē "CEATEC" (Combined Exhibition of Advanced Technologies). Tirdzniecības misija norisināsies 2024. gada 14.–18. oktobrī Japānā, Tokijā un Čibas pilsētā (pie Tokijas). 

Tā kā Latvija gatavojas dalībai EXPO 2025, LIAA piedāvā uzņēmējiem virkni pasākumus, kas dod iespēju iepazīt un izpētīt Japānas tirgu un tā iespējas, un nodibināt kontaktus gan uzņēmumu, gan valdības līmenī.

Par izstādi

"CEATEC" – tā ir vieta, kur nākotne, izmantojot tehnoloģijas, tiek prezentēta ārpus industrijas robežām. Tā ir vide, kas veicina sadarbības iespējas ne tikai ar apmeklētājiem, bet arī starp izstādes dalībniekiem kā "partneriem", kas veido nākotni kopā.

Izstāde ir unikāla ar to, ka piesaista plašu apmeklētāju loku, sākot no tiem, kas veido nākotnes sabiedrību (vadītāji, valdības amatpersonas no Japānas un ārvalstīm, novatori utt.), līdz tiem, kas virza nākotnes uzņēmējdarbību (vadošās personas no dažādiem uzņēmumiem, lēmumu pieņēmēji utt.) un studenti, kuri vadīs nākotni. CEATEC apmeklē arī daudzi preses pārstāvji no Japānas un ārvalstīm, un tā ir kļuvusi par labi zināmu vietu nākotnes tendenču apzināšanai, un pasākums tiek plaši pārraidīts gan Japānā, gan ārvalstīs.

Izstādes "CEATEC" pirmsākumi meklējami 1962. gadā, kad tā sākās kā Japānas elektronikas industrijas izstāde. 2000. gadā elektronikas izstāde tika apvienota ar informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izstādi, izveidojot "CEATEC JAPAN", apvienojot visu – sākot no elektroniskiem komponentiem un ierīcēm, kas veido IoT mugurkaulu, līdz gataviem produktiem, iekārtām un pakalpojumiem, kas izmanto šos komponentus un ierīces. Mūsdienās tā ir kļuvusi par vienu no Japānas vadošajām izstādēm, kas piesaista lielu sabiedrības uzmanību un kurā pulcējas vadošie nozares līderi no Japānas un ārvalstīm.

Ieguvumi, piedaloties tirdzniecības misijā:

  • Individuālas programmas iespējas;
  • Iespēja prezentēt savu produktu un/vai pakalpojumu IKT nozares stendā, kas atradīsies paviljonā "Global Park" (ekskluzīvs paviljons, kurā tiks demonstrētas progresīvas tehnoloģijas un inovatīvi risinājumi no valstīm/reģioniem visā pasaulē);
  • Tīklošanas atbalsts;
  • Iespēja izmantos pitch skatuvi u.c.

Tirdzniecības misiju rīko LIAA. Uzņēmums tajā var piedalīties gan par maksu, gan saņemot atbalstu. Lai saņemtu atbalstu, uzņēmumam ir jākvalificējas atbalsta kritērijiem. Pārbaudīt, vai uzņēmums kvalificējas atbalstam, iespējams Pašpārbaudes kalkulatorā. Saņemot atbalstu, tiek sniegta iespēja atgūt līdz pat 60% no kopējām attiecināmajām izmaksām (piemēram, 60% no  avio izmaksām līdz 3 personām no uzņēmuma).

Pēc pasākuma uzņēmēji, kuri kvalificējas atbalsta saņemšanai pēc kvalitātes kritērijiem, varēs iesniegt Maksājuma pieprasījumu, izmantojot Business.gov.lv e-pakalpojuma iespēju.

Informējam, ka kvalitātes kritēriju aprēķins neattiecas uz jaunuzņēmumiem, kas atrodami Latvijas jaunuzņēmumu datubāzē.

Lai pārliecinātos, ka Atbalsta saņēmējs atbilst jaunuzņēmumam, LIAA pārbauda, vai Atbalsta saņēmējs ir atrodams Latvijas jaunuzņēmumu datubāzē vai LIAA par jaunuzņēmumiem atbildīgās nodaļas veidotā sarakstā. Ja Atbalsta saņēmējs nav atrodams nevienā no šiem sarakstiem, papildinformācijai tiks lūgts iesniegt dokumentu, kas apliecina, ka Atbalsta saņēmējs saņem atbalstu Eiropas līmeņa projektos. Ja Atbalsta saņēmējs prasīto papildinformāciju neiesniedz, tiek piemērota atbilstība kvalitātes kritērijiem.

Pirms pieteikuma aizpildīšanas aicinām iepazīties ar aktivitātes nosacījumiem sadaļā "Tirdzniecības misijas ārvalstīs".

Tirdzniecības misijas LIAA rīko Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Latvijas valsts budžeta līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros.

Uzņēmumi, kuri pieteikušies dalībai, plašāku informāciju par Japānas uzņēmumiem un individuālām tikšānām var iegūt, sazinoties ar LIAA pārstāvniecības Japānā vadītāju Artu Voicehovsku, e-pasts: arta.voicehovska@liaa.gov.lv.

Plašāka informācija par Latvijas dalību izstādē "EXPO 2025" Osakā pieejama LIAA tīmekļvietnē.