Datums 22.–26. aprīlis, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Vācija, Hannovere

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Pasākuma vizuālais materiāls

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai nacionālajā stendā starptautiskajā inženiernozaru izstādē "Hannover Messe 2024". 

Izstāde "Hannover Messe" ir lielākā pasaules industriālā izstāde. Katru gadu izstādē piedalās ap 5000–6000 uzņēmumu no 60–65 pasaules valstīm. Izstādi katru gadu apmeklē vidēji 100 000–120 000 apmeklētāju, kā arī izstādes laikā notiek vairāk nekā 50 forumi, semināri un jauno produktu prezentācijas.

Izstādē ik gadus redzams viss jaunais, kas parādījies pasaules tirgū mašīnbūvē un metālapstrādē, rūpniecisko iekārtu ražošanā, enerģētikā, elektronikā, elektrotehnikā, automatizācijā, robotizācija, jaunu materiālu izstrādāšanā, pielietojamajos zinātniskajos pētījumos, kā arī citās nozarēs.

Izstādes 2024. gada tematika

  • Engineered Parts & Solutions – produktu un materiālu piegāde;
  • Automation, Motion & Drives – ražošanas procesu automatizācija, piedziņas tehnika, hidraulika un pneimatika;
  • Energy Solutions – atjaunojamās un konvencionālās enerģijas ražošana, apgāde, sadale, risinājumi;
  • Digital Ecosystems – integrēti ražošanas procesi un IT risinājumi: ERP, CRM, VR/AR;
  • Future Hub – vizionāri koncepti, jaunuzņēmumi industriālo risinājumu jomā, inovācijas, pētniecība.

Īpaša uzmanība šogad izstādē tiks pievērsta sekojošām tēmām: mākslīgais intelekts ražošanā, oglekļneitrāla ražošana, ūdeņradis un degvielas elementi, industrija 4.0, enerģētikas pārvaldība.

Dalībnieku atlasi dalībai nacionālajā stendā veiks LIAA pēc pieteikuma anketās iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti uzņēmumi, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem.

Informācija dalībniekiem

  • Stenda konceptu izstrādās un par dalībnieku izvietojumu stendā lems LIAA, sadarbībā ar apstiprinātajiem dalībniekiem.
  • Dalībniekiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī ar viesnīcas rezervēšanas un citām izmaksām.
  • Dalībniekiem pašiem ir jāorganizē savu eksponātu transportu uz izstādi un no izstādes, kā arī ir javeic šo pakalpojumu apmaksa.
  • Izstādes laikā LIAA nodrošinās savu darbinieku – inženiernozaru eksperta klātbūtni nacionālajā stendā uz visu izstādes laiku, kā arī LIAA pārstāvniecības Vācijā pakalpojumus Latvijas uzņēmumiem potenciālo partneru uzaicināšanai, kā arī uzņēmumu individuālo tikšanos programmu sagatavošanā.

Nacionālo stendu LIAA rīko Eiropas Savienības līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros ar Eiropas Reģionāla attīstības fonda un valsts finansējuma atbalstu. Uzņēmums tajā var piedalīties gan par maksu, gan saņemot atbalstu. Lai saņemtu atbalstu, uzņēmumam ir jākvalificējas atbalsta kritērijiem. Pārbaudīt, vai uzņēmums kvalificējas atbalstam, iespējams Pašpārbaudes kalkulatorā.

Pēc pasākuma uzņēmēji, kuri kvalificējas atbalsta saņemšanai pēc kvalitātes kritērijiem, varēs iesniegt dokumentus, izmantojot Business.gov.lv platformu.

Vairāk informācijas par atbalsta programmu dalībai nacionālajos stendos ārvalstīs.

Andra Alkšņa foto

Andris Alksnis

Vecākais projektu vadītājs (metālapstrādes, mašīnbūves, elektronikas un elektrotehnikas nozarēs)
andris.alksnis [at] liaa.gov.lv