Datums 16.–20. septembris, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta AAE, Dubaija

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus, institūcijas, uzņēmumu asociācijas un klasterus pieteikties dalībai nacionālajā stendā vadošajā viedās mobilitātes un transporta nozares 30.pasaules kongresā/ izstādē "ITS World Congress 2024", kas norisināsies 2024. gada 16. līdz 20. septembrī Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un, kur Latvija būs Nordic + paviljonā kopā ar Ziemeļvalstīm!

"ITS World Congress 2024" ir vadošais notikums viedās mobilitātes un transporta digitalizācijas jomā. Šis pasākums ir stūrakmens viedo transporta sistēmu (ITS) profesionāļiem, piedāvājot ieskatu jaunākajās ITS tehnoloģijās un ir lieliska iespēja sadarbībai ar nozares līderiem. Šī ir iespēja iesaistīties vēsturiskās diskusijās, izpētīt novatoriskus risinājumus un piedalīties viedās mobilitātes nākotnes veidošanā.

ITS Pasaules kongresā Dubaijā plānots, ka piedalīsies vairāk nekā 20000 dalībnieki, no kuriem ap 5000 būs starptautiski dalībnieki un nozares profesionāļi. Izstāde ir augsti novērtēta, jo pulcē ietekmīgākos nozares speciālistus un tā ir iespēja uzņēmējiem paplašināt biznesu, prezentēt savus unikālos produktus, risinājumus un inovācijas, kā arī pašiem izpētīt, kas nozarē ir pats aktuālākais, jaunākais un inovatīvākais konkrētajā brīdī.

Šī ir pirmā "ITS World Congress" izstāde Latvijai, bet jau otrā reize, kurā Latvija kopīgi piedalīsies zem “Nordic +” paviljona kopā ar ziemeļvalstīm: Norvēģiju, Zviedriju, Dāniju, Somiju, Islandi un Igauniju, kas ir izcila iespēja starptautiski prezentēt Latviju kā vienu no mobilitātes un viedo risinājumu lielvalstīm. Tā ir arī iespēja vienuviet uzzināt par jomas attīstību, gūt labāku izpratni par nozares tendencēm gan profesionāli, gan personīgi, gan globāli. ITS turpinās attīstīties, mainīt pasauli  – un arī mūs.

Dalība kopstendā

Nordic + kopstendā dalība plānota 5 Latvijas uzņēmumiem. Ja dalībai stendā pieteiksies mazāk nekā 3 dalībnieki, LIAA patur tiesības nacionālo stendu atcelt.

Dalībnieku atlasi dalībai nacionālajā stendā veiks LIAA pēc pieteikuma anketās iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti uzņēmumi, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem.

Informācija dalībniekiem

  • Stenda konceptu izstrādās un par dalībnieku izvietojumu stendā lems LIAA sadarbībā ar pārējām Ziemeļvalstīm;
  • Angļu valodas pārzināšana ir obligāta prasība izstādes dalībniekiem;
  • Dalībniekiem ir jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī ar viesnīcas rezervēšanas un citām izmaksām;
  • Stenda dalībniekiem pašiem, vai, kooperējoties savā starpā, ir jāorganizē savu eksponātu transportu uz izstādi un no izstādes, kā arī ir jāveic šo pakalpojumu apmaksa.

Plašāka informācija par atbalsta programmu dalībai nacionālajā stendā.

Nacionālā stenda organizatoriskie izdevumi (izstādes platības noma, stenda konstrukcijas izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas, uzņēmumu reģistrācijas maksa izstādē utml. izdevumi) 100% apmērā tiks finansēti no darbības programmas Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 1.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt ilgtspējīgu izaugsmi, konkurētspēju un darba vietu radīšanu MVU, tostarp ar produktīvām investīcijām" 1.2.3.1. pasākuma "Atbalsts MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" projekta Nr.1.2.3.1/1/23/I/001  “MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstība” eksporta atbalsta nodrošināšanpiešķirtā atbalsta  saskaņā ar Ministru kabineta 2023. gada 13.jūlija noteikumiem Nr. 407 „Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 1.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt ilgtspējīgu izaugsmi, konkurētspēju un darba vietu radīšanu MVU, tostarp ar produktīvām investīcijām" 1.2.3.1. pasākuma "Atbalsts MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" īstenošanas noteikumi.

Uz atbalstu dalībai stendā var pieteikties komersanti, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt jaunu līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija par atbalsta programmu dalībai nacionālajā stendā.

De minimis atbalsta apjoms būs zināms pēc dalībnieku apstiprināšanas un stenda organizatorisko izdevumu precizēšanas.