Datums 20.–24. septembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Ārvalstis, Berlīne, Vācija

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Aicinām Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmumus piedalīties tirdzniecības misijās Vācijā, Berlīnē no 2022. gada 20. – 24. septembrim.

Tirdzniecības misijas ietvaros norisināsies izstādes ‘’Innotrans 2022’’ apmeklējums.

Innotrans ir viena no vadošajām un zināmākām transporta nozares izstādēm Eiropā. Izstāde norisinās reizi divos gados. InnoTrans izstāde ir sadalīta piecos izstāžu segmentos: Dzelzceļa tehnoloģija, Dzelzceļa infrastruktūra, Sabiedriskais transports, ar nozari saistītās iekārtas un tuneļu būvniecība, izstāde aizņem visas 42 Berlīnes izstāžu centrā pieejamās halles.

Programmas ietvaros Latvijas uzņēmumiem plānots:

  • Izstādes apmeklējums;
  • Dalība izstādes kontaktbiržā;
  • Dalība izstādes semināros;
  • Tikšanās ar LIAA Vācijas pārstāvniecības vadītāju.

Vairāk informācijas par izstādi pieejams šeit: https://www.innotrans.de/en/. Izstādes programmu ir iespējams apskatīties, reģistrējoties norādītajā vietnē.

Darba valoda – angļu.

Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma izdevumiem:

  • transporta* (aviobiļešu) izmaksas;
  • uzturēšanās izmaksas (viesnīcas izdevumi);
  • vietējā transporta izdevumi (taksometrs, sabiedriskais transports u.tml.).
    * ja uzņēmums atbilst de minimis atbalsta saņemšanas kritērijiem, tad ne vairāk kā 3 uzņēmuma pārstāvjiem ir iespējams atgūt transporta izdevumus 80% apmērā.

Pieejamais atbalsts: 

Tirdzniecības misijas dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izmaksām ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, un dalības maksas segšanai pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus, kā arī pievienotās vērtības nodoklim atbilstīgām attiecināmajām izmaksām, ja pievienotās vērtības nodokli nevar atgūt atbilstoši normatīvajiem aktiem nodokļu politikas jomā. 

Atbalsta intensitāte: 80% no kopējām attiecināmajām izmaksām izdevumu segšanai. 

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama atbalsta programmu sadaļā. Līgumu un maksājuma pieprasījumu nepieciešams iesniegt ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā no datuma, kad ir beigusies atbilstošā darbība, bet ne vēlāk kā līdz 2023. gada 1. novembrim. 

Tirdzniecības misija tiek organizēta no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju" 3.2.1.2. pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" saskaņā ar 2015. gada 1.decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot tirdzniecības misijas dalībniekiem de minimis atbalstu. Vairāk informācijas šeit

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Uzņēmumiem, saņemot atbalstu, nedrīkst būt VID nodokļu parādi.