Datums 10.–17. septembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Japāna, Osaka, Tokija

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Vizīte tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Republikas Ekonomikas ministriju, LIAA pārstāvniecību un Latvijas vēstniecību Japānā.

Vizītes ietvaros plānots izvirzīt un pārrunāt Latvijas un Japānas uzņēmēju sadarbības iespējas inovāciju, augsto tehnoloģiju un pārtikas nozarē, kā arī EXPO kontekstā.

Provizoriskā vizītes programma:

10./11. septembris

 Pārlidojums Rīga – Tokija

12. - 14. septembris

 Darba programma Tokijā

 

15. septembris

 Darba programma Osakā

16./17. septembris

Pārlidojums Tokija – Rīga

 

Darba valoda – angļu.

Programma tiks papildināta.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • biznesa tikšanās ar Japānas uzņēmējiem un valsts institūciju pārstāvjiem;
  • informācija par Japānas tirgu un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem;
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem.

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes). Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Lidojums Rīga – Tokija– Rīga – aptuveni 1300 EUR;
  • Viesnīca – aptuveni 250 EUR par nakti.
  • Vietējā transporta izdevumi (taksometrs, sabiedriskais transports u.tml.).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas!

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Pieejamais atbalsts: 

Tirdzniecības misijas dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izmaksām ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, un dalības maksas segšanai pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus, kā arī pievienotās vērtības nodoklim atbilstīgām attiecināmajām izmaksām, ja pievienotās vērtības nodokli nevar atgūt atbilstoši normatīvajiem aktiem nodokļu politikas jomā. 

Atbalsta intensitāte: 80% no kopējām attiecināmajām izmaksām izdevumu segšanai. 

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama atbalsta programmu sadaļā. Līgumu un maksājuma pieprasījumu nepieciešams iesniegt ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā no datuma, kad ir beigusies atbilstošā darbība, bet ne vēlāk kā līdz 2023. gada 1. novembrim. 

Tirdzniecības misija tiek organizēta no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju" 3.2.1.2. pasākuma "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" saskaņā ar 2015. gada 1.decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot tirdzniecības misijas dalībniekiem de minimis atbalstu. Vairāk informācijas šeit

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Uzņēmumiem, saņemot atbalstu, nedrīkst būt VID nodokļu parādi.