Vakar, 21. novembrī, noslēdzās pirmais mācību cikls programmā "Venture Catalysts", kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar UniLab, Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienību un RISEBA. Programmas mērķis ir sniegt zinātniekiem, uzņēmējiem un studentiem nepieciešamās zināšanas un praktiskas iemaņas veiksmīgu jaunuzņēmumu attīstībai, kuru darbība balstīta uz zinātniskajiem pētījumiem un inovatīvām idejām.
Mācībām kopā pieteicās 53 uzņēmēji, zinātnieki un dažādu izglītības iestāžu studenti, lai gūtu praktisku ieskatu un stiprinātu savas prasmes uzņēmumu izveidē.
Programmas ietvaros tika apskatītas tādas tēmas kā inovācijas un pētniecības komercializācija, inovāciju pārvaldība un jaunuzņēmumu dibināšanas principi. Dalībnieki pētīja vadības stilus, intelektuālā īpašuma stratēģijas, komandas lomas komercializācijā un izgudrojumu priekšrocību novērtēšanu. Programma noslēdzās ar sesiju par finansējuma nodrošināšanu un līdzekļu piesaistes metodēm. Izmantojot interaktīvas diskusijas, dibinātāju stāstus un lietišķās mācības, programma nodrošināja dalībniekiem būtiskas prasmes, lai inovatīvas idejas pārvērstu veiksmīgos uzņēmumos.
"Dalība programmā man sniedza nepieciešamās pamatzināšanas pamatu apguvei, kas saistīti ar padziļināto tehnoloģiju jaunuzņēmumiem. "Venture Catalysts" mācības nodrošināja man iespēju atbalstīt topošo dibinātāju ambīcijas universitātes ekosistēmā un sniegt nozīmīgu ieguldījumu viņu panākumos. Es ieteiktu šo programmu ikvienam, kas vēlas palīdzēt inovatīvām idejām pārvērsties ietekmīgos uzņēmumos," pauž RTA Zinātņu un inovāciju prorektore Olga Vindača.
"Mani īpaši piesaistīja mācību programmas praktiskā pieeja – iespēja izstrādāt komercializācijas ceļvedi manai idejai, apgūt stratēģijas komandas vadīšanai un risināt konkrētas problēmas, kas ir būtiskas uzņēmējiem. Manā skatījumā "Venture Catalysts" programma uzņēmējiem dod iespēju attīstīt ne tikai tehniskās un biznesa prasmes, bet arī iemācīties, kā būvēt ilgtspējīgu un veiksmīgu uzņēmumu," atzīst zinātniski ietilpīgu ideju attīstītāja Kitija Paula Gailuma.
""Venture Catalysts" programma ir pierādījusi sevi kā nenovērtējams resurss topošajiem uzņēmējiem un pētniekiem, sniedzot viņiem nepieciešamās zināšanas un praktiskos rīkus inovāciju komercializācijai. Apmācību laikā tiek piedāvātas zināšanas, kas palīdz veidot spēcīgus pamatus ilgtspējīgam biznesam, aptverot tādas būtiskas jomas kā intelektuālā īpašuma pārvaldība, līderība un finansējuma piesaiste," pauž LIAA direktore Ieva Jāgere.
"Programmai ir bijusi izšķiroša nozīme manas vīzijas īstenošanā par digitālās garīgās veselības informētības platformas izveidi. Mācību ietvaros man bija iespēja sazināties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem un komandas biedriem, kuri mani iedvesmoja un atbalstīja, bagātinot mana projekta attīstību. Praktiskā pieredze ļāva man padziļināti izprast jaunuzņēmumu vidi, sniedzot man pārliecību pārvarēt izaicinājumus. Īpaši būtiskas bija individuālās sesijas, kurās saņēmu personalizētus padomus un konstruktīvu atgriezenisko saiti, palīdzot man pilnveidot savu stratēģiju un virzīties pretī mērķim ar skaidrību," saka RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas fakultātes studente Aļina Geodorova
Programma turpināsies arī 2025. gadā – nākamais "Venture Catalysts" apmācību cikls sāksies jau 25. martā. Pieteikšanās šobrīd ir atvērta, sniedzot jaunu iespēju topošajiem uzņēmējiem un zinātniekiem apgūt nepieciešamās prasmes un izveidot ceļvedi sava inovatīvā biznesa attīstībai.
Sīkāka informācija par nākamo mācību ciklu un saite reģistrācijai atrodama šeit: https://www.liaa.gov.lv/lv/notikums/venture-catalysts-praktisks-celvedis-zinasanu-ietilpiga-biznesa-uzsaksanai-2025
"Venture Catalysts" mācības organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar UniLab, Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienību un RISEBA.
Mācību programma "Venture Catalysts" tiek īstenota ERAF projekta "Atbalsts MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" (ID Nr. 1.2.3.1/1/23/I/001) ietvaros