Pagājušajā nedēļā noslēdzās otrais mācību cikls programmā "Venture Catalysts", kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar UniLab. Programmas mērķis ir veicināt inovāciju, pētniecības komercializāciju un jaunuzņēmumu izaugsmi. Šī gada pirmajā izlaidumā sertifikātus saņēmis vēl 41 absolvents - uzņēmēji, zinātnieki un dažādu izglītības iestāžu studenti, kas guvuši praktisku ieskatu un stiprinājuši savas prasmes uzņēmumu izveidē.
Programmas laikā dalībnieki padziļināti iepazinās ar tēmām, kas saistītas ar inovācijām un pētniecības rezultātu komercializāciju, inovāciju vadību un jaunuzņēmumu izveides pamatiem. Tika aplūkoti dažādi vadības stili, intelektuālā īpašuma aizsardzības stratēģijas, komandas nozīme komercializācijas procesā un izgudrojumu potenciāla izvērtēšana. Noslēguma sesijā uzmanība tika veltīta finansējuma piesaistes iespējām un metodēm. Caur interaktīvām diskusijām, pieredzes stāstiem un praktiskām nodarbībām dalībnieki guva būtiskas zināšanas un prasmes, kas palīdz pārvērst inovatīvas idejas par veiksmīgiem uzņēmumiem.
""Venture Catalysts" bija kā svaiga gaisa malks! Pirmkārt, es ieguvu pavisam jaunu skatu uz to, kā iespējams virzīt attīstību. Otrkārt, novērtēju profesionālās zināšanas un pasniedzējus, kas ir augsta līmeņa praktiķi un ar atvērtu attieksmi spēja iedrošināt darīt. Treškārt, pateicos par atvērto un drošo atmosfēru, par kuru rūpējās organizatori. Apmācībās iestartēju ar intuitīvu sajūtu, bez konkrētas idejas, ko vēlos realizēt, taču apmācības noslēdzu jau ar skaidru virzienu, ko vēlos attīstīt. Paldies, laiks iegūto likt lietā un realizēt to, par ko deg sirds!" pauž Ieva Sijāte, Change Maker.
"Lieliska iespēja saņemt daudz noderīgu zināšanu, iepazīties ar nozares pārstāvjiem un nākotnes kolēģiem, paklausīties profesionāļu ieteikumus un stāstus par savu pieredzi. Paldies organizatoriem un dalībniekiem par jauko atmosfēru", saka Aleksejs Peņkovs, RTU students.
LIAA direktore Ieva Jāgere uzsver, ka šīs mācības iecerētas kā pirmais solis topošajiem uzņēmējiem ceļā uz savu tehnoloģisko jaunuzņēmumu. "Jaunuzņēmuma dzīvotspējai svarīga ir ne tikai ideja, bet arī komanda un pieejamais atbalsts, izmantojot visas piedāvātās iespējas. Lai paplašinātu kontaktu loku un uzzinātu par aktuālo nozarē, aicinām ikvienu apmeklēt 15.-16.maijā Rīgā notiekošo tehnoloģiju konferenci Deep Tech Atelier. Pasākums kalpos kā praktisks papildinājums mācībās gūtajām zināšanām un būs izdevība veidot starptautiskas sadarbības sava biznesa attīstīšanai un pilnveidei."
Programma "Venture Catalysts" turpināsies arī šī gada vasarā - nākamais apmācību cikls sāksies 28.jūlijā. Pieteikšanās būs atvērta jau jūnijā, sniedzot jaunu iespēju topošajiem uzņēmējiem un zinātniekiem apgūt nepieciešamās prasmes un izveidot ceļvedi sava inovatīvā biznesa attīstībai.
Pirmais mācību cikls norisinājās 2024.gada nogalē. Programmas mērķis ir sniegt zinātniekiem, uzņēmējiem un studentiem nepieciešamās zināšanas un praktiskas iemaņas veiksmīgu jaunuzņēmumu attīstībai, kuru darbība balstīta uz zinātniskajiem pētījumiem un inovatīvām idejām.
"Venture Catalysts" mācības organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar UniLab, Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienību un RISEBA.
Mācības tiek īstenotas ERAF projekta "Atbalsts MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" ietvaros.
Informāciju sagatavoja Elīna Norniece-Muthukrišnana, Riga Business School komunikācijas un mārketinga projektu vadītāja