Datums 8.–11. septembris, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Ārvalstis, Parīze, Francija

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai starptautiskajā interjera dizaina izstādē "Maison & Objet 2022"!

"Maison & Objet" ir viena no vadošajām un nozīmīgākajām interjera dizaina priekšmetu (dzīvesstila) izstādēm Eiropā, kur tiek prezentētas jaunākās interjera dizaina tendences un kur vienkopus tiekas ražotāji, dizaineri un iepircēji. Izstādē ik gadu redzams viss jaunais, kas parādījies pasaules tirgū plaša patēriņa, tekstila un interjera dizaina jomā.

Šo izstādi ik gadu apmeklē gandrīz 80 tūkstoši profesionāļu. Saskaņā ar izstādes organizatoru rīcībā esošo informāciju, gandrīz 70% apmeklētāju bija lēmuma pieņēmēji, kas veic pasūtījumus un plāno iepirkumus – vairumtirgotāji, dizaina un arhitektūras salonu īpašnieki un dizaina profesionāļi, mazumtirgotāji, aģenti, dizaineri, arhitekti un citi.

2022. gada septembrī LIAA plāno organizēt Latvijas nacionālo stendu izstādes 7. hallē “Signature” Šis izstādes sektors sastāv no unikāliem, augstākā līmeņa un  premium zīmoliem, kuru apmeklē tādi pircēji kā ekskluzīvas viesnīcas, restorāni, augstākā līmeņa veikali, piemēram, Le Bon Marché, Bloomingdale’s, dizaina produktu izplatītāji (Silvera, Bulthaup Design Gallery, Luxury\Living) un daudzi citi. Lai kļūtu par vienu no nacionālā stenda dalībniekiem, ir svarīgi atbilst tādiem kritērijiem kā cenu līmenis, ražošanas process (laiks, kas tiek ieguldīts, īpašas prasmes, sertifikāti un atzinības utt.), zīmola inovativitāte, ekskluzīva izplatīšanas stratēģija, ierobežota produktu pieejamība un citi.

Uzņēmumu atlasi dalībai nacionālajā stendā veiks LIAA, sadarbībā ar izstādes organizatoriem, pēc pieteikuma anketā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti uzņēmumi, kuri būs ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem un izstādes organizatoru vērtējumam.

Informācija dalībniekiem

  • Dalība izstādē tiks organizēta atbilstoši izstādes norises laikā pastāvošajiem Francijas un Latvijas “Covid-19” vīrusa epidemioloģiskās situācijas ierobežojumiem. LIAA patur tiesības stendu atcelt.
  • Stenda konceptu izstrādās un par dalībnieku izvietojumu stendā lems LIAA;
  • Angļu valodas pārzināšana ir obligāta prasība izstādes dalībniekiem;
  • Dalībniekiem ir jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī ar viesnīcas rezervēšanas un citām izmaksām.
  • Dalībniekiem obligāti jāaizpilda pieteikšanās forma. Aizpildītā forma jāpievieno kā dokuments pieteikšanās formā. 

Pieejamais atbalsts

Nacionālā stenda organizatoriskie izdevumi (uzņēmumu dalības maksa un citi izdevumi, kas saistīti ar stenda pakalpojumiem) 100% apmērā tiks finansēti no darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju” 3.2.1.2. pasākumu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” saskaņā ar 2015. gada 1. decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot stenda dalībniekiem de minimis atbalstu. Vairāk informācijas LIAA tīmekļvietnē: www.liaa.gov.lv/lv/programmas/skv-uznemejdarbiba.

Uz atbalstu dalībai stendā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama LIAA tīmekļvietnē: www.liaa.gov.lv/lv/programmas/skv-uznemejdarbiba/ligums

Zanes Bitenieces foto

Zane Biteniece

Vecākā projektu vadītāja (dizaina industrijas un radošajās nozarēs)
zane.biteniece [at] liaa.gov.lv